Dobrý den. 21.12.2019 jsem prodělal úraz kotníku se zlomeninou Akra lat. bez dislokace a bez traum.

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. 21.12.2019 jsem prodělal úraz kotníku se zlomeninou Akra lat. bez dislokace a bez traum. změn. Na kotníku mírný otok a modřina. Nasazena sádra. Po caa týdnu a půl kontrola ,kde byla sádra dotočena obinadlem . Ještě před opravou sádry jsem měl mírnou bolest v lýtku. O tomto jsem lékaře upozorňoval. Připisovalo se to tlaku sádry na lýtko a byla provedena mírná úprava .K večeru se bolest stupňovala. Druhý den také a k večeru již extrémní . Bolest se trochu mírnila při skrčení nohy z natažené polohy a to v jaké kolik poloze . V noci extrém i v klidové poloze . Druhý den návštěva pohotovosti , kde byla sundána sádra a k vyloučení žilní trombózy proveden D dimer s výsledkem 283 ug/l ( referenční 0-249) . Sono vzhledem k výsledku neprovedena. Nasazena nová sádra a po dvou dnech bolest odezněla. ( noha polohována , klid clexane 0,4/den tak jak od začátku úrazu) včera sejmuta sádra ( po 5 týdnech od úrazu) a nasazena ortéza. Nevím jak to bylo v sádře ( občas jsem při vzpřímené poloze pozoroval tmavnutí prstů) , ale nyní mi otéká noha a mění se barva . Cítím tlak v lýtku, lýtko na omak oproti druhému mírně tvrdší , nemohu nohu ohnout v koleni a při natažení bolest šlach . Toto se primárně děje při chůzi o berlích ( zatím nenašlapuji) , nebo pokud je noha níže.Rád bych se tedy zeptal jestli je tento projev normální ( mám za sebou operaci kolene po utržení křížového vazu a následně pak ještě plastiku chrupavky) kdy k tomuto nedocházelo ( myslím otok to tmavnutí nohy ) . Děkuji
Asi nemáte úplně v pořádku žilní a lymfatický systém. Poraďte se s ošetřujícím lékařem.