Dobrý den, 2.7. jsem spontánně potratila po zjištěném zamlklém těhotenství, od toho data jsem krvácela asi 5 dní, poté ještě několik dní špinila. 5.7. jsem byla na kontrole v nemocnici, kde řekli, že děloha i sliznice vypadá v pořádku, ale kvůli teplotám jsem dostala pro jistotu antibiotika na deset dní. Po týdnu následovala další kontrola, kde opět konstatovali, že vše vypadá v pořádku. Dnes 20.7. se mi objevilo špinění, pár dní před tím i bolesti v podbřišku na které jsem zvyklá při příchodu menstruace, které trvají (nejsou nijak abnormálně silné). Je možné, aby se první MS po potratu objevila takhle brzy? Trochu mě to znepokojuje, ale zase nechci zbytečně plašit. Také si říkám, zda to nemohla ovlivnit ta antibiotika? Předem děkuji za odpověď.
Jiří Zahrádka
Jiří Zahrádka
gynekolog
Ústí nad Labem
Z textu Vašeho dotazu jsem vyrozuměl, že jste jej psala 20.7.2019. Dnes je 1.8.2019 a problém je už asi vyřešen. Nicméně - po zákrocích v dutině děložní někdy dochází k delšímu krvácení (nebo jen špinění), trvajícímu i více jak dva týdny. Děloha se tak zbavuje povětšinou krevních sraženinek, které po zákroku v dutině zůstávají. Snaží se je z dělohy vytlačit - proto ty bolesti. Normální měsíčky po těchto zákrocích přicházejí za 4 až 6 týdnů, takže si asi ještě pár dní počkáte. Antibiotika Vám neublížila, spíše zabránila tomu, aby se zbylé krevní výrony v děloze zanítily. Držím Vám palce v dalších těhotenstvích! Obvykle svým pacientkám doporučuji, aby dělohu nechaly odpočinout a po dvou až třech normálních menstruacích se pokoušely o miminko znovu. A nebojte se toho. Smůla přece nechodí většinou 2 x, že? Největší nepřítel ženy, která se snaží otěhotnět, nebo už těhotná je, je stres! :-)

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se