Co mám dělat?

1 Počet odpovědí:
Jsem zamilovaná do svého bývalého nejlepšího kamaráda. Vždy říkal že mně nikdy neopustí, že to budu já kdo to skončí první. Pak v té nejméně očekávané chvíli mně pustil k vodě. Je to měsíc a nemůžu se z toho dostat. Co mám dělat?
Dobrý večer,

děkuji za Váš dotaz.

Píšete, že jste zamilovaná do bývalého nejlepšího kamaráda. Ptáte se, co dělat, neboť se trápíte, protože došlo k rozchodu.

Pravděpodobně Váš vztah vznikl ze vztahu přátelského. V období zamilovanosti bývá časté, že se partneři soustředí na sebe, nevěnují tolik prostoru svým přátelům a zájmům. Postupně se však začínají opět zaměřovat na sebe sama, na činnosti, které je baví a na své přátelé. To je také to, co by Vám teď mohlo začít pomáhat. Bylo by dobré – možná, že už se to děje, což nelze rozpoznat z Vašeho dotazu – když by se Vám dařilo zažívat radost z toho, co Vás naplňuje - koníčky, záliby ( např.cvičení, procházky atd. ). Velmi pomáhá, když si člověk organizuje čas ( rozpracovává den – povinnosti, aktivity, čas na jídlo, odpočinek atd. ). Rovněž by bylo vhodné být v kontaktu se svými přáteli, kteří často představují v náročných obdobích oporu. Určitě nebývá snadné v obdobné situaci "přesměrovávat" pozornost na jiné aktivity, protože člověk "je plný" toho, co ho trápí a ve svých myšlenkách se vrací a "přehrává" situace. Ale při stále stejném způsobu přemýšlení o bolestném a o tom, co trápí, se člověk "nehne z místa" a je vyčerpaný. V tomto náročném čase bývá nápomocné setkání s odborníkem – terapeutem, který pomáhá zvládat náročné období, podporuje porozumění sobě sama, svému prožívání a porozumění souvislostem, které se se situací pojí.

Přeji Vám, ať se Vám daří lépe a lépe.