Cituji zpravu z chirurgie: "hernia ing. l.dx. v pr. trisle hernie velikost 3cm v prum, reponibilni,

7 Počet odpovědí:
Cituji zpravu z chirurgie: "hernia ing. l.dx. v pr. trisle hernie velikost 3cm v prum, reponibilni, branka pro prst."
Po vysetreni mi byl okamzite nabidnut termin operace, laparoskopicky v celkove narkoze, s vlozenim sitky na zpevneni postizeneho mista.
Kvuli dalsim obtizim jsem o nekolik dni pozdeji absolvoval vysetreni na gastroenterologii, bez nalezu ale lekar mi radil abych s takto drobnou kylou operaci neabsolvovat, je udajne zbytecna. Moje otazky,
1) co se bude dit pokud operaci zrusim, jaka je prognoza vyvoje kyly.
2) v pripade operace , jaka je statisticky pravdepodobnost ze se obtizi definitivne zbavim a ty se nevrati.
3) obecne vas nazor na tuto situaci, nejradeji bych to konzultoval s lekarem ktery me na operaci objednaval, ale bohuzel pri objednacich terminech uz bych to az do operace nestihl.
Dobrý den, rozhodně si nechte kýlu zoperovat dokud
je ještě malá, pokud operaci zrušíte, riskujete, že se kýla
ještě zvětší. Po operaci laparoskopickou technikou
s vložením síťky budete bez problémů.