Bolesti kolien

3 Počet odpovědí:
Úraz kolena v lete - 22 Jún
Úraz kolena na majstrovstvách - 5. Február

Dobrý deň. Predovšetkým sa Vám chcem poďakovať, že čítate môj príspevok a za Vašu odpoveď.
Minulé leto (asi 22. Jún) sa mi stal úraz s ľavým kolenom. Vo výskoku mi kamarát dopadol na
koleno (z boku). Bola to veľmi veľká bolesť, a na nohu som nemohol poriadne došliapnúť veľmi dlho.
Bol som s tým u chirurga, ktorý zo snímkov z RTG usúdil, že to nie je žiaden závažný úraz.
Koleno ma bolelo, nie vždy, ale bolelo a často mi v ňom pukalo pri vystieraní nohy.
Nuž nechal som to tak. Celé leto som potom nič nehral. V septembri som znova začal pomaly hrať,
ale samozrejme noha bola zoslabnutá a nebolo to ako predtým. Zašiel som s tým teda za ortopédom,
ktorý ma poslal na magnetickú rezonanciu. Čakal som na ňu asi mesiac. S výsledkami som znova prišiel
za ortopédom, z ktorých usúdil, že s kolenom nič nemám. Bral som to teda športovo a znova som zaćal hrávať.
Avšak vo Februári na majstrovstvách slovenskej republiky som zrazu do pravého kolena dostal obrovskú bolesť.
Snažil som sa tomu chvíľu odolávať, pretože nás bolo málo a predsa to boli mjstrovstvá. Ale potom som tú bolesť
už viac nezniesol a prestal som znova hrať. Zašiel som za zdravotníćkou, ktorá mi na koleno dala flector gél a bolesť
po odpočinku pomaly prešla. Znova som iśiel s kolenom, teraz s pravým za ortopédom, ktorý mi iba vyčítal, že
nemám ku nemu chodiť s každým úrazom. Od tejudalosti som znova nehral, pretože ma už bolelo aj druhé koleno.
Chvíľu som chodil na rehabilitácie, s ľavým kolenom, ale bolelo ma aj to pravé. Ortopéd mi na pravé koleno dal iba
gél a lieky od bolesti. Dúfal som, že bolesť prejde, ale pri pokuse znova hrať bolesť znova prišla.
Momentálne nehrávam nić, a rád by som sa opýtal, čo si o tom myslí skutočný odborník.
Ďakujem pekne za Váš čas.
Dobrý den, pokusím se odpovědět na Váš dotaz, i když je to pro mě bez vyšetření věštění z křišťálové koule. Především forma komunikace tímto způsobem není vhodná. Na tomto webu nemohu dát odkaz ani na telefon ani na mailovou adresu, to si vygooglete. Napište mi do mailu, popř. pošlete výsledek magnetické rezonance, nebo event. i RTG, pokud máte k dispozici. Pak bych byl schopen odhadnut více. Pokud vycházím z toho, že na magnetu není nález a nyní Vás bolí i druhostranné koleno, nejvhodnější by bylo začít brát výživu na klouby, Condrosufl 800 nebo 400. po 2m užívání by měl být efekt. S pozdravem J.Sztefek.