Nemocnice TGM Hodonín
Purkyňova 11, Hodonín

Za mě musím panu doktorovi Bláhovi moc poděkovat. Bohužel jsem na pohotovost jela s krvácením cca v 5. týdnu těhotenství, z kterého se nakonec vyvinulo mimoděložní těhotenství. Opravdu si cením přístupu, který ke mě pan doktor měl, Když mě bolelo v noci břicho, vzal mě o půlnoci na ultrazvuk, zda je to v pořádku, opravdu kolem mě "lítal" jak jen mohl a i když teda miminko bylo uhnízděné jinde tak jeho přístup i přístup ostatních doktorů i úžasných sestřiček v nemocnici Hodonín byl naprosto skvělý.
Takže za mě musím tomuto doktorovi opravdu za jeho neustálou péči poděkovat.

PJ 52 let
Měla jsem velké štěstí, že výbornou paní doktorku Hedviku Hrubou v Bohunicích nahradil stejně kvalitní lékař pan MUDr. Miloš Bláha. Jeho pacientkou jsem už dvacet let. Odborné znalosti, dlouholetá praxe, vynikající péče, ochota zodpovědět všechny dotazy, příjemné chování a smysl pro humor jsou vlastnosti, pro které si ho velmi vážím. Těmto dvěma špičkovým lékařům vděčím za to, že jsem matkou dvou (dnes už dospělých) dětí.
V Brně na MOU jsem vždy čekala až dvě hodiny na měsíc předem objednanou kontrolu. Čekání mi nevadí, protože vím, že i když pan doktor ordinuje, občas je potřeba jeho zkušeností u náročné operace. Sama jsem podstoupila téměř pětihodinovou operaci mnohočetných myomů, kdy zase čekaly ostatní pacientky.
Letos na jaře mi pan doktor Bláha, jako zkušený operatér, kvalitativně zlepšil život hysterectomickou operací, za což jsem mu vděčná. Děkuji také všem lékařům, milým a obětavým zdravotním sestrám z gynekologického oddělení, kteří se mi věnovali po operaci během mé hospitalizace v nemocnici v Hodoníně.
Je škoda, že pan doktor Bláha zde nemůže plně využít svých zkušeností z oboru onkologické gynekologie jako na MOU v Brně, kde ho zase postrádají desítky pacientek. At´ už ordinuje kdekoliv, trpělivě a ráda budu čekat.

P. doktor léčí/il velkou část žen v naší rodině. Jeho přístup k pacientovi mi přišel vždy fajn. Líbilo se mi, že si s pacientkou dokázal i povykládat. Jenže v poslední době mě přijde jiný, takový bez zájmu. Posledně jsem se ho ptala na jeden prolém a moc mi neporadil. Přišlo mi, že mě odbyl, slyšela jsem totiž na tuto věc i názory od jinud. To bych ale ještě zkousla. Je fakt, že medicíně nerozumím. Co mě ale opravdu naštvalo, že se po třech letech divil, že mám diabetes. Přitom tato informace by mu měla naběhnou na oči hned jako první než se mnou začne něco dělat. Taky je zláštní, že ordinuje jenom ve středu mezi 11-13.00 (plus mínus). Nevím, kdo určuje plán operací, ale přijde mi postavené na hlavu, když mu dají nějakou složitou operaci na středu dopoledne, když ordinuje jen jeden den v týdnu a to jen dvě hodiny. Pak tam člověk čeká a čeká ...

Já mám s panem doktorem Milošem Bláhou jen a jen výborné zkušenosti, na rozdíl od přístupu jiných gynekologů MOU (Masarykova onkolog.ústavu) po jejichž úvodní konzultaci a hlavně způsobu jednání, jsem se téměř zhroutila se mě naštěstí ujal tento lékař. Několik měsíců mě léčil z nádorového onemocnění a jeho lidský, osobní přístup, dokonalá znalost mého zdravotního stavu po všech stránkách, vždy ochota mě vyslechnout a pomoci ve mě vytvořili naprostou důvěru v tohoto lékaře a po 8 letech co jsem k němu pravidelně chodila na MOU na kontroly mě opravdu velmi, velmi mrzí, že zde již nepracuje. Po nedávné kontrole u lékařky, jež na MOU nahradila pana doktora Bláhu (byla naprosto strašná, arogantní, nepříjemná, bez jakéhokoliv zájmu o pacienta) jsem si uvědomila jak bude těžké najít adekvátní náhradu za takového PANA doktora. (Pozn.: Celých 8 let byla v MOU v ordinačních hodinách p.doktora Bláhy narvaná čekárná k prasknutí, pokaždé. To už něčemu nasvědčuje.)

Díky tomuto lékaři jsme přišli v 7. měsíci o dítě. Již podruhé jsme jeli s manželkou na pohotovost, kde bohužel sloužil tento lékař. Poprvé zde byl jiný, manželku ve 3. měsíci prohlédl ultrazvukem, zjistil nějakou sraženinku, dal ji kapačky a za dva dny byla doma a vše v pořádku. Se stejným problémem jsme narazili na tohoto doktora, který byl v nemocnici nový a evidentně neuměl zacházet s nemocničním informačním systémem, což by zase tak nevadilo, ale neovládal ani ultrazvuk. 45. minut nechal manželku sedět v ambulanci a pokoušel se napsat zprávu do pc. Manželku prohlédl očima a rukama a hned tento génius věděl co je potřeba. Dal ji na oddělení. Po třech dnech jsem se ptal jiné lékařky jak to s manželkou vypadá, to byl pátek. Doktorka řekla, že je vše v pořádku a že půjde v pondělí domů. Ale to pořád po třech dnech nebyl ani ultrazvuk a ani jiné vyšetření. V sobotu ráno mi volala manželka s pláčem. Přijel jsem a dítě bylo mrtvé. To bylo asi 8:00 ráno. Doktor mi vysvětlil, že se to teď bude muset vyvolávat. Mezi tím se zjistil u manželky zánět a pokles leukocytů. Muselo se tedy z Brna něco dovést a dát jí transfuzi a také antibiotiky. No ale co milí lékaři zjistili. V 19:30 zjistili, že vlastně nemají porodnici a tak manželku museli převážet rychlou do Kyjova.
Samozřejmě jsem si chtěl stěžovat na postup tohoto lékaře a vlastně na celý systém Gynekologie v NTGM Hodonín, ale jako Zaměstnanci mi to pan ředitel nedoporučil, že bych mohl přijít o práci. Na policii mi řekli, že lékaři jsou vůči sobě hodně solidární, takže bych se stížností neuspěl a ještě bych přišel o práci. Udělejte si o tomto lékaři vlastní obrázek.
Po roce si na mě tento lékař stěžoval řediteli, že jsem mu okamžitě nechtěl spravit tiskárnu, protože jsem měl jinou práci. Na můj dotaz, jestli já jsem si stěžoval, když nám díky jeho vyšetření zemřelo dítě už neodpověděl.