Marek Godava, genetik Ostrava

Dr. Martínka 7, Ostrava – Hrabůvka, Ostrava-Jih, Ostrava

Pojišťovna VZP, a.s.

Zobrazit ostatní profily genetiků v okolí

Zobrazit ostatní profily genetiků v okolí

Lékařský genetik je klinik poskytující genetické konzultace. Pacientům tak může pomoct určit přesnou diagnózu s doporučením preventivních nebo léčebný...

Dr. Martínka 7, Ostrava – Hrabůvka, Ostrava

Dr. Martínka 7, Ostrava – Hrabůvka, Ostrava

FETMED - centrum fetální medicíny, genetiky a gynekologie

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

11 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, je mi 18 let a mám možná trochu úzkostlivý dotaz.
    Náhodou jsem na internetu objevila vzácné onemocnění s názvem Marfanův syndrom a zjistila, že na mě některé příznaky sedí (mám docela dlouhé prsty i ruce, jsem hubená (vážím 47 kg) mám příznak palce i zápěstí a poněkud pohyblivé klouby, také kratkozrakost, ale jen asi 0,5 diptrie), na druhou stranu ale nejsem vůbec vysoká (163 cm), ani mí rodiče příliš ne (mamka cca 156 a otec 176). O tom, že by se u nich tato nemoc objevila, nic nevím. V poslední době mám problém s bušícím a jakoby občas poskakujícím srdcem, tlak mám ale nízký. Myslíte, že existuje riziko, že bych tuto nemoc mohla mít, nebo jsem jen přehnaně úzkostlivá? Nechala bych se vyšetřit u lékaře, ale mám strach, abych nebyla považována za hypochondra, nebo odbyta, protože lékaři prý nejsou o této nemoci příliš informováni. Na druhou stranu bych byla ráda, pokud by bylo moje podezření vyvráceno, protože ve mě možnost této nemoci vyvolává až panický strach a úzkost a rada bych se uklidnila. Děkuji dopředu za odpověď a přeji úspěšný nový rok.

Dobrý - podle Vašeho popisu je tato dg. málo pravděpodobná. Kloubní hypermobilita není příznakem pouze Marfanova syndromu. Pokud máte potíže se srdcem, které popisujete, tak pro Vás bude asi nejpřínosnější vyšetření kardiologem (EKG+ECHO), domluvte se svým praktickým lékařem.

MUDr. Marek Godava

• Dobrý den ,a mám ještě poslední dotaz ,už od 14 let mi začíná chlupatět tělo ,převážně hrudník ,ruce,nohy ,ale normálně jsem vyrostl za tu dobu nějakých pár cm nahoru ,myslíte si že je to znamení že se mi pomalu zpomaluje růst ? ,předem děkuji moc krát za odpoved.

k odpovědi Dr. Stehlíka již neni co dodat.