Květa Rytířová, dermatolog Humpolec

Dermatolog

Masarykova 885, Humpolec
Kožní ambulance

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, trápí mě už 3.tydny bílé skvrny na kůžičce na předkožce penisu a kousek od nich je pravděpodobně malá bradavička kterou tam mám bohužel už přes rok a nikde jsem s tím nebyl. Teď mažu Canesten 14 dni a žádná změna k lepšímu. Klidně bych Vám poslal foto. Děkuji za odpověď

Zřejmě máte na penisu kvasinku.Vhodný by byl přípravek
    Fungicidin ung ./vázaný na předpis/ nebo si kupte v lékárně
    Solutio Castellani sine Fuchsino,aplikovat 2x denně.
    Bradavičku by bylo nejlepší si nechat seškrábnout,na urologii
    nebo chirurgii.

• Dobrý den,
    Po každém drobném škrabnutí, nebo zranění (o větvi v lese, štípnuti od komára atd) se mi vždy (nejvíce na nohou) udělá tmavý flíček - nechci psát jizva, protože přímo o jizvu se nejedná. Taková tmavá skvrnka poté mizí minimálně rok. Jako malá jsem prodělala henoch-schönleinova purpuru, při které se mi dělaly červené flíčky v oblasti kotníků a pod koleny (nevím jestli to má souvislost), ale přibližně od té doby se mi takto špatně ranky hojí. Používám nejrůznější oleje a masti na jizvy, ale nic nezabírá. Obvodní lékař mi zdědil, že je to typem kůže a že se s tím nedá nic dělat, ale nechci to vzdát.

Má otazka tedy zní.. Existuje vhodná léčba? Nebo doplňky stravy, které by zabraňovaly vzniku?
    Má smysl se s takovýmto problém objednávat?

Zřejmě máte křehké cévky v kůži,které praskají a dochází
    k krevním výronkům.Využívejte si občas volně prodejný
    vitamín Ascorutin tbl.,ráno a večer 1 tabletu.Na případné jizvičky event.zkuste také volně prodejný přírodní přípravek
    Contractubex gel,1-2x denně vmasírovávat.
    Dále bych doporučovala nechat si u praktického lékaře
    vyšetřit krvácivost a srážlivost krve.