Praktický lékař pro dospělé
Nemocniční 5, Uničov

Před patnácti lety (cca v 18ti letech) jsem si přivodil úraz na ruce (prsteníček levé ruky), kdy mě v ruce praskla sklenice. Ihned jsem sevřel ruku v pěst a přesunul se z centra města pěšky (cca ve 2:00) na ulici Generála Svobody, kde tehdy žila má partnerka. Tam jsem od tehdejší tchyně dostal vynadáno, že to není škrábnutí a že to bude na stehy. Zabalil jsem ruku do ručníku a vyrazil. Sedl jsem na kolo a jel jsem na pohotovost. Bohužel sloužil pan Vaňhara. Ve 2:45 mě trvalo asi 15minut než jsem se dozvonil. Následně vyšel "doktor" ze stejné místnosti jako sestřička. Nejspíš těžká směna. Prohlédl můj stále krvácející prst. A začal se ptát. Odkud jsem? Odpověď: Z Troubelic. Jak jste tady? Odpověď: Na kole. No super. Je to jen škrábnutí, sedněte na kolo zajeďte si domů a ráno ať Vás rodiče hodí do Šternberku na pohotovost, kde Vám to zašijí. Dotaz: A nemohl bych dostat sanitku hned? Odpověď: Na takové hlouposti se sanitka nedává. Ránu mě ošetřil tím, že mi narovnal prst, čímž otevřel ránu a zafixoval jej k prostředníčku. Než jsem dojel domů, tak nejen obvazy, ale i velký froté ručník již prokapával krví. Tam proběhlo převlečení zakrvácených kalhot. strhnutí obvazu, zatnutí levé ruky v pěst, obvázání dalším ručníkem a cesta na kole na vlak. Auto jsme v té době neměli. Ve Šternberku o víkendu nejela doprava, takže pěšky na pohotovost. Bohužel příchod před sedmou hodinou. Lékař z noční směny již odešel a ten na denní ještě nedorazil. Čekání na doktora si již nepamatuji. Nejen únava, ale i ztráta krve dělala své. V ordinaci se doktor vyděsil jak mi prst visí na kosti a že mám načaté šlachy, takže je možné, že už s prstem nikdy nebudu hýbat. Ptal se mě, jak se mi vše stalo. Vyprávěl jsem mu celý příběh a on se nad reakcí kolegy pana "doktora" Vaňhary vyděsil podruhé. Neváhejte a podejte na "doktora" žalobu. Ano, byl jsem tehdy naivní, vím, že jsem se neměl nechat odbít se sanitkou, vím, že jsem tu žalobu možná měl podat, ale ani jedno jsem neučinil. Prst mi díky péči doktora na pohotovosti ve Šternberku srostl a kromě brnění, které občas cítím tak funguje zcela v pořádku. Takže je na Vás, jestli se rozhodnete pro tohoto "DOKTORA". Vepřek Jaroslav roč.1979.

chodila jsem k doktoru Vaňharovi 10 let, ale už několik let navštěvuji jiného lékaře, jelikož pan Vaňhara mi nikdy nezměřil tlak, nikdy mě řádně neprohlédl, maximálně se mi podíval do krku, když jsem měla problémy s nadměrnou únavou, bolestmi hlavy a závratěmi, řekl mi ať si koupím multivitamíny...při problémech s páteří mi sice napsal neschopenku, ale to bylo asi tak všechno, neposlal mě na žádné vyšetření, po několika měsících, když mi bylo stále hůř, mě uschopnil!!! šla jsem k jinému lékaři, ten mě poslal do Paseky na rehab. kde mě dávali 2 měsíce dohromady...

velmi dobry komunikativní lékař

S hrůzou jsem šel, po tom co jsem si tady přečetl k panu doktorovi.
Musel jsem, protože můj obvodní lékař měl dovolenou. Není to tedy můj lékař a nejsem jeho registrovaným pacientem. Měl jsem střevní problémy a křeče v žaludku.
Jaké však bylo moje překvapení, když jsem přišel do ordinace, to si neumíte představit. Pan doktor ke mě neměl daleko, seděli jsme tak metr od sebe a dokonce na mě mluvil. Přestože jsem muž středního věku, nikoliv mladá krásná dívka, pan doktor mě dokonce prohlédl a prohmatal mi břicho. Potom další "zázrak" - poslal mě na vyšetření ultrazvukem k odbornému lékaři. Navíc, to už jsem ani nečekal, po tom všem co jsem se tady dočetl, mě poslal i na odběr krve a moči. Po návratu z vyšetření mi dal různá doporučení a napsal mi léky. A světe div se, nebyl to ani Nimesil ani Paralen!!! Název léku nebudu uvádět, předpokládám však, že to nebyl lék pro zvířata, který by mi pravděpodobně předepsal zvěrolékař. Byl jsem tam zhruba před měsícem a praktiky pana doktora mi přišli naprosto normální a adekvátní k 21. století. V 17. století by podle mě byl jedním z nejuznávanějších lékařů.
Všem, kteří tady kritizují a pomlouvají doporučím jen jedno. Zameťte si napřed před svým prahem a pak se s..te do druhých. Pokud vám PAN DOKTOR Vaňhara nevyhovuje, tak táhněte jinam. Nikdo vám nebude bránit. Já jsem se svým lékařem vcelku spokojen a pokud bych nebyl, udělám všechno pro to abych se dostal k panu doktoru Vaňharovi.

JSEM 60.ROČNÍK
ZNÁM NÁZORY VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ NA LÉKAŘE. KTERÉ JSEM PŘEVEZL ZA 30. ROKŮ V OSOBNÍ DOPRAVĚ.ŽÁDNÝ LÉKAŘ.SE KTERÝM PACIENT NESPOLUPRACUJE A NEMÁ V NĚM DŮVĚRU NEUDĚLÁ ZÁZRAK. NA KAŽDÉHO LÉKAŘE, U KTERÉHO JSEM BYL EVIDOVÁN,JSEM SLYŠEL MNOHO SPROSTÝCH POMLUV A TAKÉ TROCHU CHVÁLI.NEJSTE-LI SPOKOJENI S NAŠIM LÉKAŘEM, ZKUSTE JINÉHO.PŘEJI VÁM MNOHO ÚSPĚCHŮ. MOŽNÁ BUDETE NADMÍRU SPOKOJENI, ALE POKUD NE, BUDE PRO VÁS MOC TĚŽKÉ VRACET SE ZPĚT K MUDR. VAŃHAROVIE

Nevím,nač si pacienti,nejen u MUDr.Vaňhary stěžují,měli by se nejdříve přihlásit
do kursu slušného chování a dále nejdříve,než zaklepou na dveře pana doktora s velkým D si zajít k očnímu lékaři a nechat si vyšetřit zrak,aby potom mohli přečíst informace pro ně určené.Byl jsem jako pacient u mnoha praktických lékařů,ve specialisovaných ambulancích,ale s takovou drzostí,chamtivostí a mezerách v základním slušném chování,jsem se setkal jen na Uničovsku.Pan doktor se řídí zásadou"Na hrubou díru,hrubá záplata".Má vysoké odborné znalosti,proto se nepárá s nějakými rýmičkami,nebo odřeninkami,ale skutečně vážné nemocné ošetří
i mimo ordinační dobu a zajistí jim následnou péči.Skutečný doktor-lékař a ne
výrobce hypochondrů,umělých diabetiků,lékař,který ošetřuje jen ta onemocnění,ze
kterých má vysoký finanční zisk a žádné náklady-viz 100% ohodnoce mamolog
dr.Hrabal-dělám jen to na čem vydělám a mám minimální náklady-to ovšem pacient neví.Pan MUDr.Vaňhara léčí všechny pacienty-i ty ,na které doplácí,a musí za překročení limitu na léky,odesláné pacienty do laboratoře,na rentgen,překročení
domácí péče vvracet desetitisícové částky zdravotním pojišťovnám.Který specialista vrací pojišťovnám peníze,když mají pořád volno.KOmu se u pana doktora
něco nelíbí,může odejít k jinému lékaři,vždť máte svobodu,konečně svobodnou volbu
lékaře,ale to ne,lepší je pomlouvat,psát o něčem čemu nerozumím,chovat se jako
hulvát a myslet si,že mi u lékaře vše projde.O takové pacienty nemá zájem ani veterinář natož lékař.Pravdou je,že se najde malá hrstka slušných pacientů-lidí,
těch se pochopitelně výše uvedené netýká.

Každý máme volbu lékaře a stejně tak nás nikdo a nic nenutí chodit k lékaři v místě bydliště. Když jste tam nespokojená, můžete za ideálním lékařem dojíždět, až ho najdete. Doktorů jsou mraky, přeji šťastný výběr.

Nejoblíbenějším už nejsou nosní kapky či paralen, ale NIMESIL. Ten je podle něj na všechno. Bolí vás v krku? Nimesil! Máte střevní potíže? Nimesil! Jste nachlazený? Nimesil! Tento doktor na rýmu a kašel pro všechny pcienty lék Nimesil si našel. Že by někdo z rodiny tento lék distribuoval? Asi určitě.

Naprostá spokojenost.

U

Je to normální člověk a úplně v pohodě. Je na něm vidět, že se k lidem chová tak, jak se k němu chovají ostatní. A jak tu již zaznělo, kdo je nespokojený, má možnost si vybrat jiného. Jinak práce s lidmi je těžká a pro doktora obzvlášť. Nikdy se nedá zavděčit všem. Vždy budou někteří nadávat a někteří kritizovat. Nejdřív bychom si měli udělat pořádek před vlastním prahem, pak můžeme hodnotit a kritizovat ostatní.