Jarmila Obernauerová, hematolog Mladá Boleslav

MUDr. Jarmila Obernauerová

Uložit

Hematolog Více

4 názory

Uložit

Odhadovaná doba odpovědi:

Adresa

V.Klementa 147, Mladá Boleslav
Hematologicko-transfuzní oddělení

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily hematologů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

4 názory pacientů

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
P
Ověřeny pacient
Umístění: Hematologicko-transfuzní oddělení

Chodím na oddělení paní primářky již podruhé - vždy v těhotenství a musím jen chválit. Opravdu úžasný přístup jak paní primářky, tak veškerého personálu. Moc děkuji za takovou péči, chodím k Vám ráda.

M
Ověřeny pacient

Paní primářka Obernauerová - nemohu najít vhodná slova k vyjádření díků za její profesionalitu, lidský přístup, empatie s pacientem. Je to člověk s velkým "Č" a velkými znalostmi v oboru a určitě i organizačními schopnostmi. Celé oddělení hematologie, tak jak jsem ho po dobu své hosopitalizace poznala, je naprosto špičkové, veškerý personál-lékaři, sestřičky a pom. personál- jsou profesionální a přitom příjemní, milí; panuje tam téměř rodinná atmosféra, vzorná čistota, je vidět, že paní primářka má i toto naprosto zvládnuté. Takových odborníků kdyby bylo více, věřím,, že naše zdravotnictví by bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších. Nezbývá, než doufat, že lékaři pod vedením paní primářky se stanou stejnými odborníky s lidskou tváří jako je ona.
Děkuji paní primářko...

L
Ověřeny pacient

Paní primářka Obernauerová je lékař s obrovskými znalostmi ,ale i s obrovským srdcem, její lidskost a empatie jsou opravdu příkladné. Myslím si, že lékařskou etiku by mohla vyučovat na universitě !!

V

Kdyby všechny lékařky a všichni lékaři tohoto světa.... Tak jako paní doktorka Obernauerová... Bylo by naše zdravotnictví mnohem dál! .-)

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,jsem dárce krve občas při odběru mi blbnou žíly .Je něco na lepší žíly léky nebo cviky. Rád bych chodil darovat dál .Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den. Nevím, co si představit pod pojmem " blbnou žíly".
Pokud se jedná o jejich dobrou viditelnost, pak doporučuji se před odběrem dostatečně napít. pokud se jedná o praskání žil, pak doporučuji Ascorutin, případně dostupný vitamin C nebo jiný prostředek na zpevnění cév volně prodejný.

MUDr. Jarmila Obernauerová

Dobrý den, chci se zeptat, jaká je horní hranice hodnoty D-dimeru v těhotenství? Jsem v 17. tt, od začátku sledována na hematologii a aplikuji si clexane 0,4. Mám mutaci genu FII protrombin heterozigot, v roce 2010 jsem prodělala masivní plicní embolii při HAK. Z tohoto důvodu jsem sledována a aplikuji clexane od začátku těhotenstvi. Dnes byla zjištěna vyšší hodnota D-dimeru, a to 3,7, paní doktorka zvýšila dávku clexane z 0,4 na 0,6. I tak mě takto vysoká hodnota znepokojuje. Našla jsem, že hranice je 0,5,ovšem u těhotných, že může byt vyšší, nenašla jsem už ale kolik. Moc Vás prosim o Vás názor, zda nejsou vhodná další vyšetření? Děkuji

Dobrý den. U těhotných skutečně mohou být DD zvýšené, u každé klientky se mohou hodnoty lišit. Horní hranice není stanovena. Mnohem důležitější je sledování dynamiky - tedy postupného nárůstu hodnot s růstem těhotenství, a současně klinických příznaků pacientky. Současně je nutné přihlížet k dalším rizikům ( vrozený trombofilní stav, prodělaná tromboza či embolie, varixy, věk, obezita atd.).Pokud má již pacientka nasazený antikoagulační lék - ve Vašem případě Clexane, je vhodné sledovat i hodnoty testu antiXa. Nemáte-li obtíže a sledované těhotenství je v pořádku, další specializovaná vyšetření nejsou nutná.

MUDr. Jarmila Obernauerová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti