Hematolog Více

Mladá Boleslav 1 adresa

Hematologicko-transfuzní oddělení
V.Klementa 147, Mladá Boleslav

Zobrazit ostatní profily hematologů v okolí

Umístění: Hematologicko-transfuzní oddělení

Chodím na oddělení paní primářky již podruhé - vždy v těhotenství a musím jen chválit. Opravdu úžasný přístup jak paní primářky, tak veškerého personálu. Moc děkuji za takovou péči, chodím k Vám ráda.

Paní primářka Obernauerová - nemohu najít vhodná slova k vyjádření díků za její profesionalitu, lidský přístup, empatie s pacientem. Je to člověk s velkým "Č" a velkými znalostmi v oboru a určitě i organizačními schopnostmi. Celé oddělení hematologie, tak jak jsem ho po dobu své hosopitalizace poznala, je naprosto špičkové, veškerý personál-lékaři, sestřičky a pom. personál- jsou profesionální a přitom příjemní, milí; panuje tam téměř rodinná atmosféra, vzorná čistota, je vidět, že paní primářka má i toto naprosto zvládnuté. Takových odborníků kdyby bylo více, věřím,, že naše zdravotnictví by bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších. Nezbývá, než doufat, že lékaři pod vedením paní primářky se stanou stejnými odborníky s lidskou tváří jako je ona.
Děkuji paní primářko...

Paní primářka Obernauerová je lékař s obrovskými znalostmi ,ale i s obrovským srdcem, její lidskost a empatie jsou opravdu příkladné. Myslím si, že lékařskou etiku by mohla vyučovat na universitě !!

Kdyby všechny lékařky a všichni lékaři tohoto světa.... Tak jako paní doktorka Obernauerová... Bylo by naše zdravotnictví mnohem dál! .-)

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení otázky,zda mohu užívat vitamin K2(menachinon) současně s Warfarinem(Leiden mutace).Dozvěděl jsem se,že K2 ki

není K1/antagonista Warfarinu/ a dokonce K2 zamezuje ukládáníCa do tepen (ateroskleroza).Mám totiž zvýš.cholesterol a nechci brát další léky.Moc děkuji za odpověď.

Vážený pane, ve svém dotazu píšete, že berete Warfarin a jste současně nositelem mutace F V - Leiden, což bývá u pacientů po trombembolické příhodě prodělané v nedávné době. V tomto případě bych vitamin K rozhodně nepodávala. Máte pravdu, že vit. K1 je nutný pro tvorbu bílkovin - faktorů srážení II , VII, IX a X , zatímco v kostech jsou tři bílkoviny závislé na vitamnu K2- osteokalcin, matrix GLA protein (MGP) a protein S.
My jako hematologové však nerozlišujeme tyto podskupiny vitaminu K . Warfarin patří do skupiny
" antagonistů vitaminu K ", proto potraviny a produkty bohaté na tento vitamin obecně ve větší míře či nárazovém požití nedoporučujeme.

Dobrý den.
Moje kamarádka je v registru na transplantaci jater. Chci se zeptat, zda-li se drží nějaká dieta nebo se nějak upravuje těmto pacientům jídelníček? Předem děkuji za odpověď.

s tímto dotazem se, prosím, obraťte na hepatologa , který se zabývá léčbu jater.