Tak milého, ochotného a pečlivého lékaře dnes člověk málokdy vidí. Vysvětlil co a proč bude dělat, podrobně mi vše ukázal na rentgenu, podal mi tolik anestezie kolik bylo třeba a během zákroku jsem ani jednou nepocítila bolest. Vždy když vzal do ruky nástroj vysvětlil co bude dělat, neustále se staral jestli něco nebolí a jestli se cítím v pohodě. Velice pečlivě si hrál s výplní, aby nikde nepřekážela, rozhodně nic nešidil ani neuspěchal. Více takových zubařů. I lidí.

Dnes vstupní prohlídka a po hodině další telefonát, že se mám vrátit neboť mají čas na moji sedmičku. V první části citlivý přístup a informace. Poté když přestávalo působit umrtvení, pouze vtip, že jejich anestezie nějak na mě nepůsobí, o vysvětlení leptání zubů či co je primer v zubním lékařství, k čemu teflon...ostatně to nepotřebuje pacient vědět. Nedoleštění z důvodu již probuzeného zubu. Upozornění, že je potřeba oříznout kousek dásně, protože kaz je ve přední části blízko dásně. Nějak nerozumím, proč mám dáseň ořezanou na všech třech stranách. Poučení o nedůvěře za 3.500,- či o tom, že je to jenom byznys. Možná nejsem tak úplně fér, vzhledem k dávnému setkání s lékařkou, která věděla, že pokud je zub opravdu citlivý a je to blízko nervu, existuje tišící vložka a provizorní výplň. Zub, který zabolel jen při dotyku na kaz, teď pobolívá permanentně a nedá se kousat. Po mém dotazu, jak dlouho bude nerv pobolívat, mi bylo sděleno, že to může postupně odeznívat 14 dní. Což je shodou náhod, jistě, doba, na kterou se umisťuje provizorní výplň.

MDDr. Jakub Chrášťanský

Paní Š., děkujeme za názor, ale buďte prosím trochu více objektivní. Ráno jste přišla na vstupní prohlídku (o 20 min. později) s tím, že Vás bolí zub. Vzhledem k tomu, že vstupní prohlídka trvá 30min, nebylo možné Vám vše za 10 minut vysvětlit a ani provést nějaké akutní ošetření. Protože se nám náhodou téhož dne uvolnil termín, tak jsme Vás ihned kontaktovali, abychom mohli co nejrychleji vyřešit váš problém. Protože zubní kaz zasahoval hluboko pod dáseň, museli jsme dáseň kolem zubu oříznout, abychom byli schopni zub řádně dostavět, to je běžná praxe. Kdybychom u tohoto typu defektu použili provizorní výplň, zub by byl citlivý stejně, pravděpodobně i více a navíc bychom museli dáseň ořezávat opakovaně, i při revizi na stálou výplň. Po Vašem souhlasu jsme zároveň opravovali další kazy i na vedlejším zubu, tím pádem se ošetření protáhlo a ke konci bylo citlivé. Na to jsme reagovali opakovaným nabízením přidání další anestezie, které jste však odmítala. Zub po takovém zákroku může být citlivý i několik dní. Je to běžný pooperační stav, na to jste byla upozorněna a předepsali jsme Vám i analgetika. Myslíme, že jsme se Vám snažili vyjít vstříc, odpovědět na všechny Vaše dotazy a provést co nejsmysluplnější ošetření a také Vás připravit, na případné obtíže. Byla jste před výkonem seznámena i s cenou ošetření se kterou jste souhlasila. Přesto jste výkon na místě neuhradila ani v hotovosti, ani kartou. Proto prosíme co nejdříve uhradit dlužnou částku. V případě, že jste byla spokojená se zubní lékařkou, která vám aplikovala tišící vložky, tak nerozumíme proč jste se rozhodla pro takto akutní ošetření na našem pracovišti. Tým CDC