Přijímám: dospělí

Psychologické konzultace • Od 1 000 Kč +4 Více

Psychologické poradenství • Od 1 000 Kč

Coaching • Od 1 000 Kč

Koučování • Od 1 000 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

www.hanapucherova.cz

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili PhDr. Hana Pucherová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, na konci roku jsem v noci prodělala tzv. panickou ataku, nejspíše na základě dlouhodobějšího stresu, starostí v rodině atd. Nijak jsem si však žádný stres nepřipouštěla, proto mě překvapilo, že se mi tohle vůbec stalo. Každopádně jsem od toho včera každý další večer, cca po dobu 2 týdnů trpěla úzkostí z toho, že se mi to stane opět. V práci vše v pořádku,ale jakmile jsem šla z práce domů,ten pocit začal. Stres, pocit strachu, průjem, špatné myšlenky,nespavost. Začala jsem tedy používat bachovy kapky na míru, paní jsem napsala, co se děje, po kapkách mi během 2 týdnů bylo opět dobře. V noci jsem spala, bylo mi dobře. Avšak minulý týden jsem v noci opět nemohla spát,téměř celý týden a tím jsem si nejspíš opět přivedla tento strach z toho,že nebudu spát. Dokonce jsem byla večer s kamarádkou v kavárně a normálně jsme si povídaly a najednou mi hlavou probíhaly špatné myšlenky, že jsem blázen a že zase nebudu spát. Samozřejmě mi to udělalo zle a šla jsem raději domů. Vím, že se mám dobře a nic mě netrápí a i tak se tyto stavy dostavují. Večer usnu, ale v noci se několikrát probudím. Dnes to samé, s tím, že jsem se probudila a už na mě padly myšlenky a strach, že ten den bude opět špatný, když jsem se nevyspala. Zkoušela jsem i jiné bylinkové tablety na spaní, či na stres. Nejvíce se moje hlava bojí toho, že jsem blázen a že se z toho zblázním. Děkuji za radu a tipy, hezký den.

popisujete příznaky úzkostné ataky, se kterou je dobré pracovat. Nemyslím si, že "jste blázen" jak popisujete. Ráda bych vás motivovala k odhodlání pracovat na sobě. Najít vhodného psychologa a sdílet s ním svůj příběh, kde jistě společně najdete odpovědi na vaše otázky, mohou se odžít emoce, které byly potlačené. Při úzkostných atakách se také doporučují relaxační a meditační techniky, práce s dechem.
Věřím, že se dá vše zvládnout i bez medikamentů, právě s pomocí nějakého odborníka, kteří v dnešní době pracují i online.
Přeji hodně štěstí
PhDr.Hana Pucherová

PhDr. Hana Pucherová

Dobrý den, je mi 43 let. Před cca. rokem a půl jsem nečekaně skončila po 10 letech v zaměstnání. Bylo to ze strany zaměstnavatele a nečekaně, takže pro mě šok. Prostě jsem se jim nehodila. Bála jsem se všeho. Teď jsem v novém zaměstnání cca. 13 měsíců. Skoro půl roku mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale co mě trápí. Nad vším moc přemýšlím a někdy mám z budoucích věcí panický strach. Teď momentálně skoro 3. den nemohu spát a dopředu se vnitřně bojím, jak to dopadne. Ráda bych se naučila pohlížet na vše pozitivně a neničit se takhle vnitřně. Prosím o radu. Děkuji.

popisujete obavy, které máte, strach, který v prožíváte. Je pochopitelné, že v nové práci a v novém prostředí si zvykáte pomalu. Možná jste ještě neměla možnost zpracovat nečekanou výpověď z minulého zaměstnání a tak se obava a stres mohly přenést i do toho nového. Ráda bych Vás podpořila ve vašem návrhu naučit se vidět věci pozitivně a přestat se vnitřně ničit.
Mohly by vám pomoci například nějaké relaxační techniky nebo tzv.mindfulness techniky, kdy se naučíte všímat běžných denních věci, jak o tom píše již kolegyně.
My lidé býváme zaměření buď na minulost nebo často na věci budoucí. A právě dovednost jako "být" tady a teď v přítomnosti se mnohdy musíme naučit a znovu si je připomenout. V přítomnosti totiž nebývá tolik obav a strachů jako nám to nabízí naše mysl. Obavy se většinou pojí s představami o budoucnosti a vychází z nějakých nezpracovaných minulých situací.
Pokud byste měla zájem, můžeme na tom společně pracovat.
Přeji hodně štěstí
PhDr.Hana Pucherová