Mgr.

Erika Benická

Psycholog, Psychoterapeut Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 481 návštěv profilu během posledních 30 dní

<strong>Odbornost</strong>

Univerzitní vzdělání
1995 Psychologie, jednooborová specializace na FF UPJŠ
1997 Doplňkové vzdělání v pedagogice…

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • dotaz na určení diagnozy

Dobrý den,bohužel její obvodní lékařka s námi spolupracovat odmítá.Byla byste tak hodná a někoho mi doporučila?
    Děkuji za pomoc

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Erika Benická

Dobrý den, je mi líto, že jste nedokázala najít společné řešení s vaší paní lékařkou. Konkrétně odpovím k vašemu dotazu: " Ne , takhle hodná bych nebyla". I:-) Ale i tak věřím, že jste byla… Více

• dotaz na určení diagnozy

Dobrý den,mám problém s maminkou.je jí 75 a potřebovala by udělat vyšetření zda trpí stařeckou demencí nebo alzheimerovou chorobou.Také by mě zajímalo zda by byla možná návštěva u ní doma nebo je nutné přijít do ordinace (velký problém jí někam dostat).
    děkuji

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Erika Benická

Dobrý den, je velmi hezké číst o tom, že se dcera zajímá a pečuje o svoji maminku-seniorku. Nepíšete k čemu potřebujete to cílené vyšetření nebo (komplexní?) , každopádně ja se psychodiagnostice nevěnuji,… Více

Zkušenosti a dovednosti

1997 Doplňkové vzdělání v pedagogice na FF UPJŠ
    2001 Psychoanalytická psychoterapie, IAPSA
    2010 Psychoanalytická párová, rodinná psychoterapie, ČSPAP

Výcvikové kurzy

1998 Specializovaný výcvik v neverbálních technikách orientovaný na práci s tělem v psychoterapii, PS ČLS, Dr. Yvona Lucká
    1997 Základní výcvik v modelu Virginie Satirové - AWANTA, Walter F. Zahnd, A.C.S.W,

Workshop ČSPAP, Párová psychoterapie s americkým prof. Wille, Zátěž a krize I a II, Y.Lucká, L. Kobrle,: Videotrénink interakcí, Drs. Ab C Molewijk, Willie van Grup, SPIN: Práce s časovou osou psychosomatických poruch, PPI, MUDr. Chvála, PhDr. Trapková Psychologické diagnostické metody v praxi, odbor.garant PhDr. M. Preis, PhD.,: Barvy v arteterapii, Dip.KT.Beata Albricht, Woodcock-Johnson III Test of Cognitive Abilities, LF H.K. Mary Ruf, Ana-Muňoz-Sandoval a další.

20 let psychologické praxe

Několik let jsem pracovala jako psychoterapeut a psycholog v lázeňských léčebnách v Karlových Varech, kde jsem se věnovala potížím psychosomaticky nemocných klientů, ale hlavně dětem s diagnózou diabetes, obezita, a rodičům dětí po sdělení závažných somatických diagnóz (Nemocnice na Homolce, Praha- Karlovy Vary)

Zkušenosti s partnerskou a rodinnou problematikou jsem získávala v poradenském centru pro partnerské vztahy a rodinu, také externě ve spolupráci s Centrem reprodukční medicíny v Karlových Varech.

Praxi v psychoterapii nebo v rychlém a krátkém psychoterapeutickém zásahu ve smyslu krizové intervence jsem získávala v krizovém centru, na telefonické lince důvěry a také v privátní psychologické ambulanci v Praze a v Karlových Varech. Věnovala jsem se konziliárním vyšetřením pro potřeby nemocničních zařízení.

Věnovala jsem se lidem se závažnějším psychiatrickým onemocněním, hospitalizovaným v psychiatrických léčebnách. Připravovala jsem pravidelně tréninky kognitivních schopností pro seniory a psychoterapeuticky pracovala s jejich rodinami (léčebny: Petrohrad, HB).

Lektorskou činnost jsem vykonávala:

v projektu ESF zaměřeném na psychologickou přípravu návratu do práce u nezaměstnaných lidí (západočeský kraj)
    v projektu prevence obezity pro děti ze základních škol (v rámci ČR)
    V soukromém vzdělávacím centru dospělých v rámci výuky psychologie ( KV)

Pozice projekt manažera a odborného garanta pro další vzdělávání psychologů mi přinesla různorodé zkušenosti z práce v oblasti psychologie a vzdělávání, IPPP ČR v Praze.

Moje přednášky na konferencích

"Stres a syndrom vyhoření v pomáhajících profesích", Mezinárodní konference, 2007
    "Možnosti psychoterapie v léčbě obezity", konference, Karlovy Vary, 2008
    "Psychoterapeutická intervence při sdělení diagnózy diabetes u dítěte", konference, Karlovy Vary, 2008
    "Psychoterapeutické skupiny jako součást komplexní lázeňské péče v léčbě obezity u dětí", Mezinárodní konference, Brno, 2008 www.nconzo.cz
    V roku 2015 jsem založila společnost :Psychologie u orloje sro ve které aktuálně působím

V roce 2015 jsem založila soukromou společnost Psychologie u orloje s.r.o. ve které pracuji

Podrobnější informace na internetových stránkách: http:www.psychologieuorloje.cz

• psychoterapie

• deprese
  • trauma
  • krize ve vztahu
  • sociální izolace
  • ztráta zájmů a celkové vitality
  • somnambulismus
  • ztráta blízké osoby
  • psychosomatická obtíže
  • neorganické enurézy
  • pocit vyhoření
  • psychický stav nepohody
  • stresové zátěže v rozvodové situaci
  • úzkostné stavy a stavy paniky

Fotografie

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

Umístění: "Psychologie u orloje"Služby: Panická porucha

Z celého srdce mohu Mgr. Benickou doporučit. Je to ta nejlepší terapeutka, kterou jsem měla to štěstí poznat. Za Mgr. Benickou jsem přišla ve stavu zoufalství a beznaděje, do kterého jsem se dostala díky dlouholeté panické poruše. Na Mgr. Benické si nejvíce cením jejího empatického a klidného chování, pochopení a neodsuzování. Z Mgr. Benické vyzařuje klid a bezpečí. Stejně tak jako prostředí, kde svá sezení vede. Také velmi oceňuji to, že již od prvního sezení se Mgr. Benická snaží klienta naučit techniky, které pomůžou s vyrovnáním se s pocity a stavy, které může klient mít při panické poruše. Po několika měsících docházení na terapii se cítí velmi dobře a vděčím za to mé terapeutce :).

Mgr. Erika Benická2017-08-31

Milá Věrko, velmi si cením tvé hodnocení, které si napsala .
    Je pro mě důležité, když vidím, jak člověk, který se rozhodne navštívit moji psychologickou praxi , právě v těch těžkých stavech své „ne-moci“´, dokáže svým odhodláním a vnitřní práci na sobě v
    v psychoterapeutických sezením se stát „mocným“ a uzdravuje se.
    Prošla si  nesnadnou cestu vlastního sebepoznávání a pochopení příběhů svého života, v místech kde vznikali tvé úzkosti nejistoty . Sem ráda, že si ve všech oblastech života daří .Přeji ti do života hodně štěstí a důvěru v sebe. Kdykoliv budeš potřebovat konzultace- ráda ti pomohu. Vím, že se stěhuješ do jiné krajiny. Ale skyp existuje :-)

• Pani doktorku Benickou ze srdce doporucuji.Neni jednoduche si rict,ze clovek potrebuje pomoct a pak nasledne najit terapeuta,ktery pomuze.Dostala jsem doporuceni od zname lekarky na pani Mgr.Benickou.Kontaktovala jsem ji telefonicky a uz jeji klidny a pohodovy pristup po telefonu me uklidnil a na terapeuticke sezeni jsem se tesila.Ve svem zivote jsem se dostala do situaci,ktere jsem nedokazala zpracovat a vyrovnat se s nimi a jit dal.Propadala jsem uzkosti a depresim.Potrebuju se v zivote najit.A diky terapii pani doktorky,jsem na te spravne ceste a citim se mnohem lip.Jeste na tom spolecne pracujeme a na kazde sezeni se tesim.Jeji pristup je naprosto profesionalni,lidsky,vrely a chapajici,proste terapeut jak ma byt!Ted uz se citim lepe a dokazu hlavne o tom co me trapi mluvit a hledat reseni.To diky terapii s pani doktorkou Benickou.Rozhodne ji doporucuji!!!

Mgr. Erika Benická2017-01-24

Milá Helenko,  (to je pracovní osloveni. Už vím o koho jde, ale neuvedla jste jméno, tak to respektuji. Možno to ještě doplníte).
    Milá Helenko, do mé praxe jste vešla rozhodným, půvabným krokem s úsměvem na tváři. Velice rychle bylo jasné, že jste osobnost, která všem v okolí rozdává úsměv a pochopení, že umíte vyslechnout a ráda pomůžete jiným. Bez pochyb jste velmi akční a pracovitá. Kolem vás je hodně lidí, kteří vás mají rádi. Avšak co jiným jste neumožnovala, je poznat  to, že sama v sobě máte také  prohry, nejistoty, úzkosti.  Že se snažíte vyjít vstříc všem, i na úkor sama sebe. Že mnozí z nich překračují vaše hranice, které jste si nedokázala sama  udržet. Často jste se proto vystavovala nadměrnému stresu a to způsobilo, že se ozvali nepohody i psychosomatické potíže. Svojí houževnatostí a pracovitostí jste si dokázala  život úspěšně zorganizovat. Dokázala jste si vzít hodně z naších pravidelných sezení (které pokračuji) a zúročit to ve svém životě.
    Držím vám palce Helenko ( Trója mi k vám velmi sedí :-). )

• Absolvovali jsme u Mgr. Benické několik sezení, kde jsme odkrývali různá témata. První sezení byla, musím říct, velmi náročná a ač se člověk cítí hůře než před tím, má zároveň pocity osvobozující úlevy. Ale dobrý psycholog umí situaci s nadhledem uřídit a to se také stalo. Na poslední sezení už jsem se já osobně vyloženě těšila, aby se pocity dostavily znovu. Po ukončení terapie se dostavily další problémy jiného druhu, nicméně musím říci, že bez předchozích terapií bychom je těžko překonávali. S terapií jsme byli spokojeni a to velice. Děkujeme a přejeme hodně klientů, aby bylo na světě více spokojených lidí. Jediné, co závěrem mohu říci je, že tohle je opravdu dobrá investice.

Mgr. Erika Benická2017-09-13

Děkuji za vyjádření vaši spokojenosti a omlouvám se, že reaguji až teď. ( Dala jsem si závazek, že odpovím zpětné na všechny hodnocení, a začnu vámi). Byly jste u mě jako pár a věřte, že pro mě jste v vzpomínkách mezi všema párovými terapiemi, které byly- na prvním místě. S úctou si vzpomenu na příběh vznikání vašeho vztahu. Uhájení si „ lásky “ před všemi. Procházeli jste si náročnými situacemi (každý sám za sebe a také společně) . Román o mnoha dílech, který nedokáže nikdo vymyslet tak, jak vám to připravil život. V sezeních jste si vedli výborně- se silou odhodlání dát vašemu životu a vztahu směr, který vy chcete aby měl. I já vám přeji hodně štěstí v životě.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Bohuzel nemohu sdilet pozitivni hodnoceni na pani Benickou.
    Pri nasem prvni sezeni pani Benicka 3 zvedla telefon coz bylo pro me pomerne rusive.Mozna bych toto dokazala i prejit,ale po ukonceni byt kratkeho hovoru jiz nikdy nenavazala zpet na to s cim jsme se potrebovala sverit tudiz cele sezeni bylo k nicemu. Bohuzel za sebe nedoporucuji.

Mgr. Erika Benická2017-09-12

Dobrý den. Přečetla jsem vašich několik slov, které jste sem vložila a přemýšlím. Byla jste u mě na jediném vstupním sezení, pamatuji si vás i vaše potíže dobře. Celé naše sezení, které jste intenzivně využila a svěřovala jste se ( zpětně až do vaší třetí rodinné generace), mi zanechávalo pocit, „že něco tady nehraje“ (a nešlo o to zvonění). Ano, zazvonil telefon (souhlasím s vámi, nemělo by se to stát), omluvila jsem se vám, a ten jeden hovor přijala ( protože šlo o aktuálně řešenou havárii), -a vám sem proto, přidala čas navíc a zdarma (svoji deset minutovou přestávku před dalším klientem) . Ale to že, zazvoní někdo v mé pauze, nebo zazvoní objednaný klient u dveří- skutečně neovlivním, to se může stát. Na můj dotaz o vaší spokojenosti, a vašem co jste očekávaní ,jste nenaznačila nespokojenost, vzala jste si další termín. Chápu, že vyjádřit se tenkrát (v správný čas), mohlo být pro vás těžší. Chápu, že jste zrušila termín, a rozhodla nepřijít. Ale těžko chápu pohnutky, které po čase, a právě v den vánoční štědrosti, vůní, cukroví a dárků, v klidu domova, kdy jsou kolem vaši nejbližší, děti a rodina - vy zapínáte internet s potřebou sdílet „nepříliš pozitivní hodnoceni“.
    Doporučuji vám aby jste našla psychologa podle vašich představ. Doporučuji vám dlouhodobější psychoterapii, pokud vy budete chtít, bude vám to k "něčemu".

• Na začátku září 2016 jsem prodělala první panický záchvat a velmi dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, že potřebuji odbornou pomoc. Dlouho jsem se odhodlávala paní Benickou oslovit a proběhla první schůzka, byla jsem neskutečně nervózní a měla jsem strach. Tyto pocity ze mě opadly velice rychle a už po první schůzce jsem se cítila uvolněnější a lehčí. Její velice citlivý, trpělivý a pozitivně naladěný přístup mi ukázal, jakou cestou se mám dát. Po každé schůzce s ní se cítím skvěle, uvolněně. Takže pokud někdo sbírá odvahu, jako já před 2 měsíci, nemusí se vůbec ničeho bát.Paní Benická je opravdu úžasná a patří jí můj veliký dík.

Mgr. Erika Benická2017-09-01

Děkuji za vaše otevřené a citlivé vyjádření pocitů, které doprovázeli začátky naši spolupráce . Vaše potíže jste zvládla právě proto, že jste byla upřímná , trpělivá, odhodlaná nevzdat se. Je mi líto, že k vám život nenastavoval vždy „vstřícnou tvář“, měla jste již od dětství těžké „zkoušky života“.
    Můj obdiv má také vaše neustávající vnitřní sílu, která z vás „skromnou dívku“„ povede k tomu, že budete jednou plně sama sebou, úspěšná, štastná a sebejistá. Přeji hodně štěstí. Kdykoliv vás ráda uvidím..

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Na paní Benickou jsem se skrze tento portál obrátila koncem dubna 2015, v té době pro mě byl velký problém i jen vyjít z domu, takže jsem přirozeně měla obavy i ze setkání s ní. Téměř všechny ale zmizely hned po seznámení se s usměvavou paní psycholožkou, která vida, že toho sama od sebe asi moc neřeknu, se ujala vedení a tak jsem se brzy začala cítit lépe a přece jen se svěřila, proč že jsem to vlastně přišla.
    Od té doby se pro mě paní Benická stala člověkem, na kterého se můžu naprosto spolehnout, který mě s trpělivostí vyslechne a pomůže mi při hledání řešení na každý problém a trápení, se kterým na sezení přijdu. Díky jejím radám jsem se začala zbavovat svých strachů a dokážu se cítit víc jistá sama sebou. Navíc jsem se od ní dočkala velké pomoci při vytyčování cílů i podporou na cestě za splněním mých snů. S pozitivním přístupem paní psycholožky je všechno hned zvládnutelnější, takže po hodince strávené na sezení mohu odcházet s úsměvem a tolik potřebnou motivací. Za toto a mnoho dalšího jí patří mé velké poděkování a jsem si jistá, že se díky naší společné snaze se bude vše i nadále zlepšovat.

Všem, kteří hledají pomoc v nelehké životní situaci, paní Benickou doporučuji a věřím, že i Vám pomůže. Přeji hodně štěstí :)

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní magistru a její pražskou praxi jsem si našel na tomto webu a byla to šťastná volba. Během zhruba pěti měsíců terapie jsem se nejen zbavil obtíží, se kterými jsem přišel, ale navíc, jako bonus, teď víc znám sám sebe, svoje potřeby, svoje hodnoty, svoje vztahy, svoje strachy i svoje radosti a mám pocit, že je můj život tak nějak uspořádanější a vyrovnanější, což, věřím, přispěje k mojí psychické pohodě. A jako úplnou třešničku na dortu jsem vyřešil jedno dávné trauma; nevěřil bych, že se i velmi stará bolest dá konečně dostat ven, když odborník pomůže. A tím pro mě byla paní magistra Benická, vnímavá posluchačka, často s jednoduchou, ale o to účinnější radou. Je mi už dva měsíce naprosto dobře a za to jí děkuji. Pavel Ž.

• M

Dobrý den , k paní doktorce jsem začala chodit asi před měsícem. Byla jsem dlouhodobě nezaměstnaná. Začala jsem pociťovat vnitřní neklid. Měla jsem vysoký tlak, bolesti zad a skoro pořád mi bylo na omdlení.Cítila jsem obrovský strach, samotu, úzkost a beznaděj. Myslela jsem si že už nebude lépe. K psychologovi jsem šla poprvé v životě.Od začátku byla na mě paní doktorka velice příjemná. Po návštěvách u paní doktorky jsem začala věřit, že bude lépe. Když od ní odcházím cítím se skvěle a už vím,že s ní to dokážu.Je pro mě jak anděl, moc si jí vážím i jejího přístupu. Vrací mě na správnou cestu. Je opravdu úžasná a jsem moc ráda, že jsem vyhledala právě jí. Konečně jsem nastoupila do nového zaměstnání a je mi lépe. V návštěvách budu určitě pokračovat i nadále. Paní doktorce za vše moc děkuji.

• Paní Benickou navštěvuji již sedm měsíců. Zpočátku jsem se v důsledku zamotané životní situace cítila opravdu špatně. Před první návštěvou jsem vůbec neměla vidinu dalších dní, ale poté, za pomoci paní Benické, díky častým sezením a radám jsem se z nejhoršího dostala a zařadila se zpět do života. Za celou tu dobu jsem začala poznávat sama sebe a pracovat na věcech, které chci změnit. Postupně jsme spolu začaly přicházet na příčiny, pojmenovávat je a řešit je. Paní Benická mi vždy vše srozumitelně a citlivě vysvětlí a díky ní jsem pochopila, že člověk na sobě může pracovat a tréninkem spoustu věcí změnit. Nenacházím ani slova pro vyjádření své vděčnosti. V sezeních hodlám stále pokračovat, protože jsou pro mě i nadále přínosem.

• Už podruhé mě životní situace "dohnala"k psychologovi. Myslím,že něřeším nic závažného,nic,co by se netýkalo spousty žen,i když pro mě to vyjímečná situace je a připadám si v ní sama a jediná na světě.Manžel odešel ode mě a syna.Je to těžké období ve kterém se díky terapii paní Benické cítím lépe.Dokážu se na svůj život dívat alespoň trochu z nadhledu a nepropadat smutku.Jsem ráda,že mě někdo nestranný provází situací,kterou jsem si nevybrala.Každé sezení je pro mě moc důležité a pomáhá mi.Děkuji paní Benická!Vaše Pekařka

Mgr. Erika Benická2015-09-24

Milá a vážená mladá paní „pekařko“. Děkuji za váš názor. Jsem ráda, že vám sezení u mě pomohli.
    Od první chvíle, co jste vešla do mé praxe, bylo jasné, že vtip a humor je vaše silná stránka, která vám pomůže „vybruslit“ z nečekaných i zákeřných situací života. Když jsem četla vaše hodnocení , (opět jste mně „nachytala“) , dlouho jsem totiž přemýšlela o jakou „ pekařku“ jde, žádná ke mně na sezení nechodila. Já vím, mělo mi napovědět to, co jste psala dál, no víte, v takových situacích , které si člověk nevybere a je „opuštěný“, „na všechno sám“ s dítětem“ se ocitá velká část mých klientek. A vtom se mi to propojilo. Rozesmála sem se z chutí a dlouho. Vzpomenula jsem si na ty pasáže rozhovorů o „vašem pekařském umění“. Myslím si, že jste neuvěřitelně originální a pracovitá mladá dáma. Věřím, že další úskalí života zvládnete s vtipem a nadhledem , který je vám vlastní. Hodně štěstí do života přeji. eb.