opakované uroinfekce

Dobrý den, pane doktore. Trápí mě opakované infekce močových cest. Vždy ,,zaléčím,, Algifenem, brusinkami a urol. čajem'(ATB naposled před dvěma lety¨) . Doposud to zabíralo a měla jsem cca tři měsíce klid. Před 14 dny mě začalo bolet v podbřišku, byla jsem nafouklá a měla zvýšenou teplotu.U lékaře nález krve a leukocytů v moči, ale bez typických projevů pálení, řezání atd., krevní odběry v pořádku, uz ledvin také '( jen ren duplex, v dětsví jsem byla sledována na urologii, podstupovala jsem kazdoročně cystoskopie a dilatace moč. trubice,údajně i malá kapacita mm¨) . Byl mi nasazen Zinat,ale po dvou dnech se objevily pro mě tak známe příznaky infekce. Přidala se únava, nechutenství, pocit na zvracení, bolest v levém boku. Lekařka mi, řekla, že asi atb nezabraly , napsala mi Cotrimoxazol, a že počkáme na kultivaci moče. Tu jsem odevzdala pri užívání Cotrimoxazolu, protože první odebranou moč před podáním Atb zkontaminovali při převozu.Dnes mi psali, že kultivace je v pořádku.Obtíže však přetrvávají, ale je pravda, že ne tolik, abych si musela vzít analgetika.Co si o tomto myslíte? Je možné, že negativní nález byl ovlivněn atb? Ale pokud v moči nejsou bakterie , tak by měli atb zabrat a neměla bych mít přeci ty nepříjemné pocity pálení, řezání a bolesti břicha.Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den. Určitě není dobré "léčit" záněty močových cest jen analgetiky a bylinnými doplňky. Pokud se jedná o zánět moč. cest s prokázanou přítomností bakterií v moči, je vždy lepší přeléčit krátkodobě ATB. Pokud byla kontrolní moč kultivace negativní, zřejmě Zinnat zabral a akutní zánět je vyléčený. Nicméně pokud jste záněty přecházela, můžete mít již chronické obtíže. JInak ke kontaminaci moče může dojít jedině při nesprávném odběru, pak je již zkumavka uzavřená a při převozu kontaminace nehrozí. Určitě je vhodné objednat se na urologii, provést kontrolní cystoskopii a přeměření močové trubice. S pozdravem LM.

Obdobné otázky