Agentura VĚTRNÍK - porodní asistentka
Nerudova 7, Brno

Zobrazit ostatní profily porodních asistentek v okolí

Umístění: Agentura VĚTRNÍK - porodní asistentka Doprovod k porodu, předporodní příprava, cvičení v těhotenství, kurz péče o novorozence

Paní Blanka je úžasná, vysoce profesionální porodní asistentka, která mě dokázala provést obdobím před porodem, porodem samotným i několika následujícími dny po něm. Díky ní jsem měla u porodu pocit naprostého bezpečí a jistoty, že vše dobře dopadne. Na porodním sále jsme byli sami - já, můj partner a Blanka. Nikoho jiného jsme nepotřebovali. Blanka sama odrodila naši dceru a následně ošetřila mě, včetně drobného šití způsobeného ručičkou miminka. Paní Blanku a celý Větrník (se všemi jeho aktivitami) doporučuji všem nastávajícím maminkám, a doufám, že mě paní Blanka bude doprovázet i k dalšímu porodu. Rozhodnutí požádat ji o doprovod k porodu totiž hodnotím jako jedno z nejlepších a nejdůležitějších rozhodnutí v mém životě.

Na Blanku Čermákovou jsem dostala doporučení a tak jsem se dostala nejen k ní, ale také do její agentury Větrník, který zajišťuje komplexní předporodní kurzy (1x týdně 2hod - hodina teorie a hodina cvičení). S čistým svědomím kurzy doporučuji všem, které chcete být připravené. Blanka se střídá se svou kolegyní Mirkou Tomickou, která je stejně prima a specializuje se po porodu na laktační poradenství. A původní záměr - Blanka u porodu, jeho vedení (odrodila mě úplně sama, bez jakéhokoli zásahu další osoby), jeji přístup, klid, velké zkušenosti a podpora, bylo to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat, považuji to jednoznačně za jedno z nejlepších rozhodnutí. Skvělá zkušenost!

Blanka je naprosto úžasná PA. Byla se mnou u druhého porodu a jediné, čeho lituji, je, že jsem o ní nevěděla dříve (pak by můj první porod nemusel skončit císařem). Malý se klubal na svět skoro dva dny, pauzy mezi kontrakcemi se zkracovaly a opět prodlužovaly a ona přesto zachovala klid a hlavně dodala klid a odvahu i mně ve chvílích, kdy jsem ji ztrácela. Byla naprosto profesionální a zároveň nesmírně lidská. Vždy mi vysvětlila, co a proč by udělala, ale rozhodnutí nechala na mne. První dobu porodní jsme téměř celou strávily doma v klidu a míru a i proto jsem po dvou dnech a jedné noci kontrakcí zvládla ještě porodit a i poté se cítila nabitá energií... Paní Blanku Čermákovou vřele doporučuji a s ní i její agenturu Větrník, kde jsem v předporodním kurzu dostala velmi cenné informace, které naprosto chyběly v kurzu jiné PA, který jsem navštěvovala o dva roky dříve. I díky tomu jsem tentokrát byla na porod připravená mnohem lépe.

Na můj druhý porod vzpomínám moc ráda. Blanka mi pomohla přivézt na svět zdravého, krásného chlapečka. Byla mi opravdovou psychickou oporou a zkušenou rádkyní. Moc si přeji ji mít i u třetího porodu. Je zkrátka báječná :)

Milé budoucí maminky,
pokud se rozhodujete zda a kam jít do předporodního kurzu, tak vám mohu Agenturu Větrník v čele s Blankou Čermákovou jen doporučit. Pro mě to bylo nejlepší rozhodnutí. Před porodem jsem absolvovala několikatýdenní přípravný kurz na porod, kojení a péči o miminko. V kurzu vás připraví nejen teoreticky na porod a první období po něm, ale díky praktickým cvikům a technikám jste i tělesně připravené na porod samotný. V kurzu panovala vždy profesionální přitom nesmírně přátelská a pohodová atmosféra. Díky tomu jsem se také rozhodla vzít si Blanku k porodu samotnému. Výhodou je, že máte u sebe člověka, kterému můžete maximálně věřit a který se bude starat jen o vás. Díky tomu jsme prožili všichni tři (i s manželem) bezproblémový porod a věřím, že kdybychom tam Blanku neměli, že to tak dopadnout nemuselo. Blance patří naše obrovské díky!!!

K Blance jsem zacala chodit na doporuceni na predporodni kurz a jeji pristup, perfektni vedeni, schopnost predat cloveku svuj klid, vynikajici odborne znalosti me dovedly k tomu ze s Blankou i porodim.
Predporodni kurz pripravi budouci maminky temer na vse (zbytek se lze doptat vzdy na telefomu), nedozví se zde jen hola fakta, ale i zkusenosti z dlouholete praxe. Porod uz je jen tresinkou na dortu, vse je dopredu dohodnute, Blanka vi co ma s danou rodickou delat, jaky k ni zvolit pristup a dokaze dodat silu vse zvladnout. I po porodu je k dispozici, pomuze s kojenim, je na telefonu, kdyz si maminka neni uplne jista a uklidni a pomuze kdyz je poreba.
Vsem doporucuji! Blanka je v obdobi tehotenstvi, u porodu i po nem naprosty poklad k nezhaplaceni...

I já jsme měla to štestí, že jsem potkala Blanku. Chodila jsem k ní na přípravný kurz a můžu potvrdit zkušenosti maminek, které jsou uvedeny výše. Díky ní byl můj porod takový, jaký jsme si ho v skrytu duše vysnila, pohodový, bez strachu, tišících prostředků a jsem přesvědčená o tom, že naše dítě je tak klidné a pohodové právě kvůli bezproblémovému příchodu na svět. Blanka je profesionál, dokáže maminku povzbudit, když je potřeba a celou dobu pečlivě hlídá ozvy miminka. Její psychická podpora vás uklidní a víte, že to zvládnete. Mít Blanku u porodu bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Velmi mi pomohla i v šestinedělí, kdy jsem neustále zápasila s kojením, dala mi i řadu praktických rad souvisejících s pečí o miminko. Všechny jsem využila a bezproblémově fungují. Všem maminkám bych přála mít Blanku u porodu. Renata Lexová

Velmi profesionalne vedene kurzy a prijemne porodni asistentky, ktere kurzy vedou. Blanka je opravdu clovek na svem miste.

K Blance jsem začala chodit na těhotenské cvičení a předporodní kurz. Informace, které jsem se tam dozvěděla nebyly jen pouhá fakta, která si člověk přečte v knížce nebo na internetu, ale spíš praktické rady a osobní zkušenosti z praxe. Navíc, Blanka byla neuvěřitelně ochotná a působila na mě velmi uklidňujícím dojmem. Vzhledem k tomu, že jsem vždy měla z porodu lehce panický strach a mám obecnou nedůvěru v nemocniční personál, věděla jsem, že bych v porodnici chtěla někoho, koho dopředu znám a o kom budu vědět, že se mi bude plně věnovat. Obrátila jsem se proto na Blanku a probrala s ní mé představy o porodu. Při porodu jsem byla strašně vděčná za Blančinu přítomnost. Pomáhala mi najít nejpohodlnější polohu, prodýchávala se mnou kontrakce, ulevovala mi od bolestí teplou sprchou a masáží zad. Ve finále mě pak motivovalo, když mi říkala, že mi to jde, a že málá už bude brzy na světě. Zpětně jsem velmi ocenila, že mě celou dobu něčím zaměstnávala a já si tudíž vůbec nevzpoměla na epidurál a zvládla to celé bez tišících prostředků. Po celou dobu porodu jsem byla klidná, protože jsem měla pocit, že Blance mohu důvěřovat a že všechno, co dělá, je proto, aby mi pomohla. Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale můj porod byl pro mě i mého muže jedinečným zážitkem a jsem přesvědčená, že z velké části hlavně kvůli Blance. Blanko, moc děkujeme! Eva, Michal a Elenka Bajerovi

Blanka je vynikající odborník!
Chodila jsem k ní před čtyřmi lety do dlouhodobého předporodního kurzu, když jsem čekala dceru. Blančin pohodový přístup vždycky rozptýlil naše obavy. Porod proběhl ač indukovaný vcelku dobře, ale s pocitem, že šlo o nemocniční záležitost a že jsem neměla průběh moc ve svých rukou. Proto jsem si chtěla zažít jednak přirozený porod a chtěla jsem, aby na něj dohlédl někdo, komu věřím a je z oboru.
S Blankou jsem ke konci těhotenství řešila, jak můj stav probíhá, což mi moc pomáhalo. Při porodu se jen potvrdilo, že jsem se skutečně rozhodla dobře, když jsem Blanku chtěla mít u sebe. Už její samotný příchod na porodní sál, s úsměvem a pohodou mě uklidnil. V celém průběhu přesně věděla, co mi kdy má říct a jak mě motivovat. Když jsem zmatkovala, ujistila mě, že bolest, kterou cítím je vpořádku a má to zrovna takhle vypadat, průběžně mi všechno vysvětlovala, motivovala mě tím, kdy očekává konec porodu, ... U porodu jsem to byla já, kdo se rozhodoval, které zásahy budou následovat. A nebyla to nahodilá rozhodnutí laika. Blanka mi vždycky vše dopodrobna popsala, vysvětlila klady a zápory. Narodil se nám syn o váze 4,37 kg a jsem přesvědčená, že Blanka má velký podíl na tom, že to proběhlo hladce a bez komplikací.
Všem kamarádkám, které za poslední půlrok čekaly dítě, jsem ji doporučila a dvě, které jejích služeb využily, byly spokojené (jedna rodila koncem pánevním). Rozhodně doporučuji všem! Pokud budu znovu rodit, tak, doufám, jen s Blankou :-) U Blanky se pojí její osobnostní klady (rozvaha, optimismus) s odbornými znalostmi a dlouhodobými zkušenostmi.
Blani, pokud to čteš, přeju Ti, ať máš v práci pořád tolik energie a v osobním životě hodně zdraví a spokojenosti!
Věra Suchánková