Ambulance pro Lymskou boreliozu
Nemocnice Krč, pavilon B1, Praha

Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Do ambulance infekčního oddělení jsem zavítala v průběhu rekonvalescence po klíšťové encefalitidě, kdy se u mě objevily nové problémy - palčivá bolest horních končetin (svalů i kloubů) a brnění horních končetin. MUDr. Nádvorníkem mi bylo pouze sděleno, že ho taky bolí rameno a že také kvůli tomu nemůže spát, přičemž s mými bolestmi nic neudělá, jelikož bolest rukou po encefalitidě není typická, což mě dost překvapilo, jelikož pro předešlém pobytu v nemocnici mi bylo sděleno, že při encefalitidě hrozí i ochrnutí končetin. Byla jsem odeslána do lékárny koupit si paralen...

Muzu jenom potvrdit nazor Radky vyse. Rekl mi ze urcite boreliozu nemam, jinak bych mela odtekle klouby, srdecni problemy atd. Po odberech se ale potvrdila obouma testama. Nasadil mi akorat na mesic antibiotika, vubec nic mi nevysvetlil, musela jsem se hodne vyptavat. Ted po 3 mesicich jdu na kontrolu. Od tohoto doktora cekejte maximalne ze vam napise leky/ odbery.

Kdybych mohla dát pět pistolek, tak bych je zvolila. Byla jsem u něj v březnu s pozitivní serologií (ELISA i WB) a charakteristickými problémy pro výsledky z lumbální punkce. Poslal mě domů s tím, že výsledky negativní a neuroboreliózu vylučuje a tím, že kdybych měla boreliózu mít, tak po téměř roce bych nemohla hýbat rukou/měla odrovnaný kloub/problémy se srdcem atd. Vzhledem ke stupňujícím problémům jsem zanedlouho vyhledala soukromého specialistu a byla v Krči pro kopii zprávy z laborky a tam stálo, že likvoru bylo málo a test nebyl dostatečně validní - to samozřejmě zamlčen a ani nenapsal do zprávy PL! Soukromý specialista mi samozřejmě našel kromě pozitivní serologie a dost charakteristických problémů i ehrlichiózu, koinfekci, a nyní se začínám léčit. Říkal, ať přijdu v květnu na kontrolu, ale k němu už nepůjdu ani kdyby byl poslední lékař pod sluncem! Pokud nechcete jen ztrácet čas, raději si zjistěte víc info o borelióze (na stejnojmenných stránkách sami), proti MUDr. Nádvorníkovi je tam každý specialista!