ul. Nábělkova 536/2, Kroměříž

Tyršova, Hulín

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Nebudu se zde vyjadřovat ke stanovení mé diagnozy (ta proběhla v jiném zařízení). Stejně tak nemám moc co zmínit k hodnocení ohledně léčby. Nejsem lékař, nedokážu tedy posoudit, zda léčba mohla být cílená lépe nebo naopak.
Avšak hodnocení "špatné" bych dala kvůli přístupu a chování pana doktora. Nikdy na mě nepůsobil empaticky a neměla jsem v něj vůbec žádnou důvěru. Nikdy mě nijak nepodpořil. Dnes již vznikají i mnohé studie naznačující, že výsledek léčby může výrazně ovlivnit vztah pacienta s lékařem. Ten byl dle mého názoru dost špatný. A myslím, že je úkolem lékaře myslet i na tohle - umět pacienta uklidnit, vysvětlit mu vše tak, aby neměl pochybnosti. Nějakou dobu mě i podezíral, že neberu léky (což nikdy nebyla pravda).
Lékaře jsem změnit nemohla, byla jsem dítě. Dnes na ty x leté návštěvy vzpomínám s nepříjemnými pocity.
Ale ano, musím ocenit jeho dochvilnost.

Umístění: Ordinace Jiný

Zkušený doktor,informuje i nad rámec, je na něm skutečně vidět ochota pomáhat. I přes absenci sestřičky má vždy vše pevně v rukách a to včetně dochvilnosti k objednaným. Má můj respekt.

Umístění: Ordinace Vyšetření nedonošené dcery

Hledali jsme lékaře, ke kterému bychom mohli zajít s naší nedonošenou dcerkou, jelikož jsme měli absolvovat kontrolní neurologické vyšetření po propuštění z nemocnice. Nakonec jsme byli u Dr. Dungla a za sebe můžu říct, že jsme byli moc spokojeni a já si konečně nepřipadala jako neschopná matka. Vše skvěle vysvětlil, povzbudil a dával velmi dobré rady, nikoli striktní příkazy. Za nás byl pan doktor skvělá volba.

Nemám co vytknout.Pan doktor je pečlivý,důsledný a velmi příjemný.Mám zkušenosti sama i se synem .Děkuji

jsem znechucena z tehle stranky! sla jsem se sem podivat ze zvedavosti a tohle me opravdu srazilo... chudaci lekari se nemaji jak branit, kdyz je tu nekdo sproste pomluvi a jak vsichni vime - spokojeni lide malokdy neco nekam napisou, ale ti vecne nespokojeni budou porad rypat... ze lekar neco "nerozpoznal" hned? paneboze! je tak snadne nemoc zaskatulkovat jako "epilepsie" (narazim na "otce ditete") a pak dite lecit na epilepsii a pak se divit, ze najednou je stav daleko horsi, protoze to zadna epilepsie vlastne nebyla ... pan doktor Dungl totiz nevidi tu nejjednotussi diagnozu ale chce pacienta poradne vysetrit, aby si byl jisty (zvlast pokud byl pripad atypicky) ... spatne rozpoznana diagnoza a jeji leceni je daleko horsi nez zadne leceni ... ale manzelka "otce ditete" je zjevne genialni a prece tu diagnozu sama rozpoznala, tak nac dalsi vysetreni, ze? plivu na zem pred lidskou hlouposti ...

Tohoto neschopného člověka s diplomem bych nedoporučil ani svému nepříteli. Moje malá čtyřměsíční dcera měla záchvat. Odvezli jsme ji do kroměřížské nemocnice, kde provedli četná vyšetření, která nic neodhalila. Po měsíci dostala opět záchvat a vyšetření se oapakovala a opět nic. Proto nás poslali na "specialistovi" panu doktoru Dunglovi. Ten svým Zemanovským zjevem a přístupem v nás nevzbuzoval příliš sympatií, ale vše jsme mu popsali. Jelikož je manželka zdravotní sestra, která už prošla několika nemocničními odděleními a nějaké zkušenosti jiště má, tak popsala tento záchvat jako EPILEPTICKÝ !!! Doktor však začal vše zlehčovat a manželku skoro ztrapnil, že jen pomocný personál v nemocnici a nikoli studovaný odborník. Nechal si dceru svléci do naha a začal s ní třepat a tahat za končetiny. Poté vyřkl verdikt: Dítě má jen dětské křeče, které nejsou nijak nebezpečné. Tato diagnóza nás však nepřesvědčila a poprosili jsme lékaře o doporučení do nějakého spealizovaného zařízení. Odmítl nás, že je to naprosto zbytečné a poslal nás domů. Za tři týdny měla dcera další silný záchvat. Opět jsme skočili v nemocnici a jako již obvykle vyšetření a odběry nic neodhalily. Naléhali jsme tedy na paní primářku a ta nám napsala doporučení do Dětské fakultní nemocnice v Brně. Tam ihned rozpoznali EPILEPSII a ptali se nás, proč jsme nepřijeli dříve, že dcera nemusela tolik trpět a mohla se léčit. Mohla podstoupit léčbu o více než dva měsíce dříve. Od příjezdu do Brna dcera již žádný záchvat neměla a to jí budou zanedlouho dva roky. Tedy mé resumé - Nikdy nevkročíme do ordinace tohoto neschopného člověka, který svým laxním přístupem nechtěl umožnit vyšetření a léčbu mé milované dcery.

Pavel Dungl

Chápu člověka, který má nemocné dítě,že bude někde hledat viníka, ale dovolím si připojit několik poznámek. 1) dle výše uvedeného jsem dítě vyšetřil po 2 záchvatech. Při vyšetření 26.4.2011 jsem měl k dispozici propouštěcí zprávu z dětského odd.nemocnice v Kroměříži, dle které šlo o první záchvat v životě/dítě bylo propuštěno týden před vyšetřením v mé ambulanci/. Pokud otec tvrdí,že před návštěvou u mě mělo dítě 2 záchvaty, tak buď říká nepravdu nebo byla první hospitalizace realizována jinde, než v Kroměříži. Tato zdánlivá maličkost je totiž velice důležitá-v případě 1.záchvatu se postupuje zcela jinak, než v případě dalších záchvatů. 2)není možné z popisu stavu nebo záchvatu určit příčinu. Tento případ je specifický tím.že pro epileptickou příčinu opakovaně nesvědčilo EEE vyš., které bývá u takto malých pacientů pozitivní téměř ve 100 % případů. Čili dle otce jsem měl zřejmě říci, že jde/bez jakýchkoli důkazů/o epilepsii. Přitom takto vyslovit závažnou diagnosu z popisu jediného záchvatu, s negativním EEG nálezem nelze. Je nutno pátrat i po jiné příčině, která mohla vést ke krátké poruše vědomí. Jednou z takových příčin je porucha srdeční činnosti, která, pokud není objevena a řešena např.zavedením kardiostimulátoru,může skončit smrtí pacienta. Ve výše uvedené propouštěcí zprávě z dětského odd.toto pátrání po nepravidelnosti srdečního rytmu je doporučeno. Proto při návštěvě/první a poslední/kdy jsem kojence neurologicky vyšetřil/to je to zmíněně „svlečení do naha a tahání za ruce a nohy“-jde o vývojové vyšetření kojence dle prof.Vojty/jinak není možné kojence vyšetřit/jsem konstatoval normální objektivní nález a byl jsem nucen konstatovat , že šlo o poruchu vědomí s křečí poprvé v životě, přičemž všechny dosavadní vyšetření byla negativní. Pokud měl, nebo má otec dojem,že jsem měl udělat víc, nikdo mu nebránil, aby se s dítětem téhož dne dostavil třeba na Kliniku dětské neurologie v Brně. Dle současné legislativy není omezen přístup pacientů na jakékoli zdravotnické pracoviště v České republice bez jakéhokoli doporučení. Tudíž tvrdit, že jsem někomu bránil vyšetření, je lež. Doporučil jsem totiž provést ambulantně 2.EEG vyšetření, které bylo provedeno poč.května 2011, opět s negativním nálezem /v této fázi bylo dítě po prvním záchvatu a mělo 2 EEG vyšetření negativní.Tuto skutečnost jsem telefonicky sdělil matce, která si volala pro výsledek vyšetření 16.5.2011. Naneštěstí dítě dostalo hned druhý den záchvat, rodiče navštívili dětskou lékařku,se kterou jsem telefonicky stav probral doporučil vyšetření na Klinice dětské neurologie v Brně/šlo již o druhý záchvat/. Dodatečně jsem zjistil, že dítě bylo hospitalizováno na Dětské klinice FDN Brno, a teprve zde po vyšetření specializovanou metodou EEG-video monitoringem/realizované na Klinice dětské neurologie tamtéž/bylo definitivně zjištěno, že se jedná o epilepsii, a podána adekvátní terapie. Jak je z uvedeného vidět, šlo po poměrně náročný případ, co se týče diferenciální diagnostiky, která musí být, pokud se jedná o opakovaný stav, provedena co nejprecizněji. Jinak hrozí nebezpečí vedl.účinků terapie, která není indikována, v případě diagnosy epilepsie k tomu přistupují obavy ze stále patrného sociálního hendikepu pacientů s touto diagnosou. Udivuje mě, že otci dítěte je (po jednom roce)vše jasné, za sebe mohu zodpovědně prohlásit,že si nejsem vědom žádného pochybení ze své strany a hlavně,že jsem nebyl kontaktován s jakýmkoli dotazem ohledně tohoto případu. Z těchto důvodů sem se rozhodl podat na pisatele výše uvedené pomluvy trestní oznámení. Jenom malá poznámka pro pisatele na tomto serveru:identitu pisatelů není vůbec složité zjistit.

Po nedávné reportáži mi to nedalo a taky jsem se podívala na hodnocení svých lékařů a nestačím se divit! neschopní lékaři mají nejlepší ohlasy, protože mají vždy volné čekárny, jsou odpočatí, usměvaví a naordinují vám co jen si přejete! homeopatika nebo léky na bolest...ale že by někdy někoho vyléčili? ... takto jsem i já chodila k lékařce, která mi dávala léky od bolesti a nikdy mě ani pořádně nevyšetřila...problémy se stupňovaly až jsem byla nucena přejít k panu doktoru Dunglovi. Ten mě konečně vyšetřil, poslal na 2 odborná vyšetření a konečně mohl začít řešit příčinu bolesti, ne jen následek...nevím, jak bych na tom byla teď bez jeho důkladného přístupu

Kvalitni odbornik s mnohaletou praxi. Ja i manzelka se u nej lecime nekolik let. Mohu ho jen doporucit.

Výborný lékař. Sám studuju medicínu a proto se ho občas ptám na některé klinické detaily léčby - vždy mi vše ochotně vysvětlil a bylo vidět, že ho zájem těší. To se bohužel o některých lékařích na Bulovce v Praze říci nedá - proto budu i nadále dojíždět k panu doktoru Dunglovi do Kroměříže. Vřele ho doporučuji.

Pana doktora znam jiz mnoho let, chodim k nemu od puberty. Narozdil od jinych lekaru mi dal najevo, co ja sama mohu zlepsit, veci ktere jsem si casto ani neuvedomovala (napr. ze me migreny muze zhorsovat zapnuty pocitac, byt na spankovy rezim) - ano, jednal se mnou uprimne a na rovinu - to je asi ta vec, ktera vam vsem, kteri tu na nej nadavate, vadi. Nikdy nic nezanedbal a diky nemu jsem na tom ted zdravotne vyborne