odumření prstú u nohy

Dobrý den , pane doktore.Mám dotaz , neví jestli budu správně specifikovat, dopředu se omlouvám.Náš otec zanedbal úraz na patě , vrazil si hřebík do nohy a léči se jen práškama proti bolesti ,cca po třech týdnech si zašel k lékaři a ihned ho převezli do nemocnice.Hrozila mu amputace nohy pod kolenem , pokud se nezprúchodní cévy .Udělali mu bypass a trochu se to zlepšilo.Ted je doma a chodí na převazy, poslední zpráva je že mu to musí uzrát-jedná se tedy o tři prsty levé nohy a sami odpadnou. Ty prsty jsou úplně černé a opravdu velice to zapáhá.Nám se to zdá absurdní.Otec bohužel s nikým moc nekomunikuje, dělá si vše po svém proto ta nedúvěra, nechce aby jsme s ním chodii ani na převazy.Bojíme se , aby opět něco nezanedbal. Je vúbec taková postup možný, mysleli jsme že pujde na klasickou amputaci. Děkuji Horová
Dobrý den. Nepíšete, kolik je vašemu otci let ani časové údaje týkající se postižené nohy- dle údajů o bypassu se nejspíše jedná o dlouhodobý stav. Pravděpodobně se jedná o gangrénu nohy na podkladě nedostatečného prokrvení periferie, komplikovanou infekcí a možná jinou chorobou (např. cukrovka). Nemám dostatek informací, dle vašeho popisu je nejspíše amputace pravděpodobným řešením, ptejte se přímo ošetřujícího lékaře vašeho otce, nebo zkuste na kontrolu do nemocnice jít s ním. S pozdravem J.Dobiáš

Obdobné otázky