Tamara Röhrichová

gynekolog

Kontaktní informace

• Dnes jsem byla poprvé v životě na gynekologii a právě u paní MUDr. Röhrichové. Když jsem se objednávala, nevěděla jsem, ke komu půjdu. Paní doktorka je ale i dětskou lékařkou a má zkušenosti s virginálními pacientkami, tak mě na recepci automaticky zapsali k ní. No, a pak jsem hned hledala informace a našla tuto stránku. Z negativních referencí jsem byla dost rozhozená, ale mamka mě uklidňovala, že na reference na internetu nemám dát. Přesto jsem se dnes dost bála, ale bylo to v naprosté pohodě. Paní doktorka na mě poznala, že se hodně bojím a snažila se můj strach zmírnit a vysvětlila mi, co bude dělat. Vyšetření bylo tedy nepříjemné, ale to asi pro každého, kdo je tam poprvé, ale fakt nebolelo, po vyšetření jsem jen dost dlouhou dobu cítila prst v zadnici a vaginoskop v panenské bláně. Měla jsem hodně veliký strach, ale dopadlo to všechno dobře. Za sebe mohu paní doktorku jen doporučit.

• Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se lékaře nebo specialisty. Odpověď na otázku obdržíte zcela zdarma.

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Paní doktorka je profesionál na svém místě - jsem ráda, že ji máme ♡ Díky ní nemám problém chodit na tak citlivá vyšetření, vždycky všechno podrobně vysvětlí, což nedělá každý lékař.

• Z

Poprvé mě k paní doktorce vzala máma, když jsem měna zájem moč. měchýře. Působila na mě velmi nepříjemně a vyšetření mě opravdu bolelo. Pokaždé, když jsem tam šla, měla jsem velký strach z té bolesti, co přijde.když jsem šla na patnáctiletou prohlídku, sestra si špatně zapsala, že už jsem měla pohlavní styk (já ho ale NEMĚLA). Paní doktorka mi poté provedla další bolestivé vyšetření. Následně jsem zlistila, že mi protrhla panenskou blánu! Už nikdy tam nevkročím!

• A

K paní doktorce jsem chodila 10 let...a jak zde již bylo několikrát zmiňováno, dokud nebyl žádný problém šlo to...ale poté mi při jedné preventivní prohlídce našla nějaké viditelné změny na čípku o kterých mi pro jistotu při prohlídce ani neřekla..až když jsem volala na výsledky, nepříjemná sestra mi oznámila, že na kontrolu mám přijít po půl roce, jelikož paní dr. něco viděla na mém čípku... když jsem se tázala, proč mi paní doktorka neřekla nic na prohlídce, když to viděla, tak sestra začala být ještě nepříjemnější a řekla, že pokud na tom tak trvám, může mi dát paní dr., aby mi to vysvětlila...tak se stalo, ale moc sem se toho nedozvěděla... Tento přístup mě poměrně dost zklamal a rozhodla jsem se, že nebudu nic podceňovat a změnila jsem doktorku. Myslím, že jsem udělala dobře..

• G

Je mou lékařkou již 9 let, opravdu si neumím představit, že by byla paní doktorka na někoho neurvalá. Moje zkušenost je pouze pozitivní, vše vždy vysvětlí. Po antibiotikách mne na laktobacily upozornila a následně i sestra v recepci.
      Jediné co lze vytknout je opravdu otevření dveří do čekárny plné lidí a dotazy sester na problém, citlivějších osob se to může dotýkat.

• U teto doktorky jsem byla kvuli akutnimu problemu poprve v 8 letech a chodila k ni do mych 11 let.
      Pamatuji si na velkou bolest, kterou jsem po kazdem vysetreni mela. Bala jsem se pred kazdou prohlidkou.
      Pote co jsme se odstehovali z Prahy jsem opet kvuli ak. problemu musela nastivit novou gynekolozku. Mela jsem velky strach, ale vysetreni novou gyn. bylo tak jemne a citlive, ze jsem o nem skoro vubec nevedela.
      Nova pani dokotrka mi pak navic sdelila, ze mi ma drivejsi gynekolozka napsala uplne nesmyslnou diagnozu.
      Verim, ze pani doktorka muze byt urcite dobra, ale za me bych ji rozhodne nedoporucovala.

• Chodila sem k doktorce přes 10 let a musím říct, že se časem celkem změnila. Byla spíše nepříjemná,neusmála se. Když jsem po IVF otěhotněla, byla negativní, že to nemusí být v pořádku atd. To jsem nepotřebovala slyšet a po zkušenostech s repro. klinikou jsem se rozhodla ji ihned změnit. Mám pocit, že už ji ta práce nebaví. Také jsem si v čekárně vyslechla, jak se chovala k jiným pacientkám- když byl problém, byla dost necitlivá.

• Paní doktorka není vysloveně špatná, ale zdá se mi, že neumí léčit jiným způsobem než ATB. Což se dá samozřejmě řešit, že člověk hodí recept do koše a léčí zjištěnou infekci méně agresivním způsobem (nebo také přejitím k jinému lékaři). Navíc neupozorňuje na potřebu po ATB brát lactobacily na obnovení mikroflóry (což mi osvětlil až MUDr. Havlín, který za paní doktorku v době dovolené "zaskakoval"), čímž mi způsobila několikrát další zdravotní potíže.

Dalším problémem, který jsem s ní měla, byla její laxnost k pacientům. Cca před 2 lety se mi objevila laktace z prsu, což jsem jí hned hlásila. Ona mě následně poslala na krevní testy, které mi zjistili zvýšený prolaktin. Paní doktorka řekla, že to nic není a mávla nad tím rukou. Laktace neustávala, a proto jsem se jí o tom opětovně zmínila cca po roce a čtvrt, při preventivní prohlídce. Paní doktorka mě opět poslala na krev a následně mi již napsala žádanku na endokrinologii, kde mi po krátkém vyšetření (krve a CT) našli adenom na hypofýze a začali ho ihned léčit. Také se velice podivovali, že mi paní doktorka, když poprvé zjistila zvýšený prolaktin, nevysadila antikoncepci. Následně jsem od paní doktorky odešla.

• K paní doktorce chodím 10 let a až nyní jsem se konečně rozhodla opustit tuto ordinaci. Sestry jsou doslova příšerné, nepříjemné jak do telefonu tak na živo, jednají s pacientkami jako s malýma dětma, nedej bože, když máte nějaký problém. Standardně s vámi vše řeší před ostatními s otevřenými dveřmi, paní doktorka na tom asi profesně není úplně nejhůř, ale lidsky je to špatné, což se s touto profesí a tímto oborem moc dobře neslučuje. Pokud jsem neměla žádné problémy, vše bylo OK i její přístup. Pokud jsem ale přišla s problémem, moc jsem se toho nedozvěděla, většinou to smetla ze stolu, aniž by mi řekla proč nebo mi prostě nasadila léčbu. Připojuji dvě konkrétní situace z mnoha:
      1) Přišla jsem na prohlídku s tím, že jsem si nahmatala dole bulku. Doktorka mi po 5 vteřinách (nepřeháním) řekla, že jí nemůže nahmatat, já si jí nahmatala hned, ona řekla, že jí nenahmatala, znova to nezkoušela a řekla mi, že to asi nic nebude. Když jsem naléhala, že se mi to nezdá a jsem z toho nervózní, řekla mi, že když to nenahmátla, není to vážné a bude to asi tukové. Slovíčko "asi" se mi zdálo až moc časté.
      2) Moje sestra poprvé otěhotněla, zavolala si na prohlídku, objednali jí asi za tři týdny. Během pár dnů ségru začalo strašně bolet břicho, byla to divná a poměrně velká bolest, byla vyděšená, poprvé těhotná, zavolala tam, řekla sestře co se děje, že je vyděšená a že by ráda přišla dřív, ideálně ten den, sestra jí řekla, že ani náhodou, že to je normální a že teď nebude nic vidět, ať přijde až potom. Ségra to držela do druhého dne, pořád jí bolelo břicho, nevydržela to, znova tam volala, sestra ji opět řekla to samé s tím, že jí to vzkazuje i doktorka. Sestra se sebrala a jela tam, protože se bolest stupňovala. Hned v čekárně jí sestra seřvala, co tam dělá, poslala jí k doktorce. Doktorka jí seřvala taky, udělala z ní hloupou a nakonec jí z řečma vyšetřila. Moje ségra byla strašně vyděšená, nevěděla, co se děje a v tomhle stavu jí nakonec doktorka řekla, že tam není nic moc vidět a že to docela možná bude mimoděložní těhotenství a ať si přijde za těch 14 dní, kdy je objednaná, že jí to pak řekne jistě. Nemusím asi popisovat, co to se ségrou udělalo. Naštěstí zachovala chladnou hlavu, okamžitě si vzala celý svůj spis, řekla jim, že už tam nikdy nevkročí (sestřička si opět neodpustila komentář) a jela na jinou kliniku, kde jí hned vzali, vyšetřili, uklidnili jí, že se nejedná o mimoděložní těhotenství, vysvětlili jí bolesti břicha a pogratulovali k těhotenství. Musím říct, že právě tahle zkušenost pro mě byla poslední kapka a vzhledem k tomu, že s partnerem přemýšlíme o mimču, prchám a nikomu nedoporučuju. Nechápu, proč jsem neodešla dřív.

• Paní doktorka je pravda někdy rázná, ale vstřícná a většinou nic není problém. S ní jsem byla spokojená.
      To se ovšem netýká jejích sester v recepci, proto po 5 letech měním gynekologa. Přetekla míra mé trpělivosti.
      Jsou nepříjemné, ironické, kdykoliv si najdou důvod vám za něco vynadat a i když jdete k paní doktorce s určitým problémem, ony tomu rozumí líp a podle nich máte úplně jiný problém.
      Na tenhle přístup jsem ve svých 30 letech trochu stará.