Talichova 15, České Budějovice
Rehabilitační centrum Šumava (mapa)

Vítězslava Nezvala 1707/30, České Budějovice
Ordinace (mapa)

Umístění: Rehabilitační centrum Šumava

Navštívila jsem p. doktora s dcerou a jejími problémy ohledně bolestí v oblasti kyčle. Již při první návštěvě ve mně vzbudil důvěru svými metodami. Dceři je 15 a pomocí cviků, které názorně předvedla na dceři sestřička, dokázal okamžitě odbourat bolest, kterou při vyšetření pocítila. Jsem nadšená, a s dcerou se věnujeme cvikům dle pokynů každé ráno. Terapie je pojata velmi zajímavým způsobem - vrátit se ve svých představách do batolícího věku a s tím pracovat. DOPORUČUJI!

špatný, nepomohl mi, měl jsem problémy se zády a jediný, co mi řekl, bylo abych cvičil nějakou batolecí polohu, kterou jsem měl cvičit 2 měsíce. Po 2 měsících jsem přišel na kontrolu a záda stále bolely, jediné, co mi řekl bylo, že cvičím blbě. Poté jsem vyzkoušel jiné fyzioterapeuty, kteří mi pomohli a tomuto postupu se až vysmáli, jelikož by mě ke zdravým zádům v životě nedovedl. Pana Hrdého absolutně nedoporučuji.

Nikdo mi neuměl pomoci, Nejraději by mne operovali, Karpální tunely jsem měla mít operované před 8 lety a stále ještě vyšívám. Díky panu doktorovi Hrdému a jeho týmu trpělivých spolupracovníků

K panu doktoru jsem přišla na rehabilitaci po zlomenině metatarzu na noze. Pominu jeho velmi povýšené a arogantní vystupování. Na nohu se mi vůbec nepodíval, na mé dotazy ohledně bolesti nártu a prstů nedbal. Samozřejmě za vše může špatné držení těla, dokonce i za nerozhýbanou nohu, kterou jsem měla 2 měsíce v sádře! Dočkala jsem se tedy "rehabilitace" v podobě cvičení břišních svalů pro lepší držení těla. Cvičení, magnetů či vířivé pračky jsem se na onu zlomenou nohu nedočkala. Nejsem první, kdo odešel s touto diagnózou. Myslím, že špatné držení těla je doktorova oblíbená diagnóza, kterou využívá u většiny případů, viz. známá s bolavým ramenem, jiná s bolavým kolenem nebo já po zlomenině nohy.

Domnívám se, že při množství pacientů a různorodosti jejich povah je pro MUDr.Hrdého i jeho tým náročné - kromě své práce - ještě detailně sledovat povahové nuace toho kterého člověka... Chce to zapomenout na "leštění ega" pro případ, že se lékař, nebo někdo z jeho okolí nezachová přesně podle mých představ - protože všichni jsme jen lidé.
Já jsem k MUDr. Hrdému přišla pro pomoc s bolavými zády a našla jsem velmi profesionální přístup s jednoznačnou snahou pomoci. Přesvědčili i "bezvěrce" mého typu o tom, že si s jejich vedením jsme schopni pomoci sami. Díky! Růžena

Dnes (18.9.2015) jsem se po tříměsíčním čekání dostavil na první vyšetření. Po zjištění o jaký problém se u mně jedná, jsem se dočkal VELMI AROGANTNÍHO AŽ ZLÉHO JEDNÁNÍ. Přístup "pana" doktora naznačuje, že si s mým problémem nevěděl rady a snažil se mě tímto způsobem zbavit. Což se mu, pochopitelně, podařilo. Návštěvu VŮBEC NEDOPORUČUJI.

Mám vyhřezlou ploténku a díky reahabilitačním postupům pana doktora nemusím na operaci a po dvou měsících jsem byla bez bolestivých příznaků (začalo to tím, že jsem se nemohla vůbec postavit, necítila jsem patu, bolela mne celá noha atd.). Při vyšetření u pana dokrota jsem se i bavila jeho hláškami pronášenými s vážnou tváří. Ano, pan doktor Hrdý vám nepředepíše léky, které vás vyléčí bez vašeho aktivního přístupu, on vám pomůže, abyste se naučili se svým tělem zacházet tak, aby vám fungovalo jak má. A to je právě to ONO. Alespoň pro mne. Pam doktor mi vysvětlil co je špatně, proč k tomu došlo, kudy vede cesta k ostranění problému a pod vedením "jeho" paní fyzioterapeutky, jsem se naučila po této cestě jít, tj. "cviky" které vedou k ostranění potíží a jejich předcházení do budoucna. Jsem naprosto spokojená, protože díky panu doktorovi vím, že záda mne nebudou bolet, když jim sama nebudu škodit a vím už, jak to mám dělat.

Pan doktor dokáže působit jako velký odborník (zacvičí s pacientem na míči, nafotí, ukáže který sval je nefunkční, zapojí mechaniku, vysvětlí základní související fyzikální zákony a pod.), zní to celkem logicky, pacient je z toho "celej divej" a řekne si, že ještě většího machra neviděl........ Ten samý pocit jsem i já při první návštěvě. Bolela mě záda, asi 14 dní jsem vlažně rehabilitoval, pak to jako vždy přestalo, řeklo by se zázrak (kdybych nevěděl z dřívějška, že to přejde většinou samo). Při druhé návštěvě, když se procedura opakovala a navíc byla obohacena o další zjištění, že mám málo vyvinuté břišní svaly a tudíž nejsou schopny udržet řádně trup, což je příčina mých potíží a že asi budu muset nosit na zpevnění korzet a za několik let mohu být nepohyblivý, tak jsem zostražitěl. Nutno uvést, že od mala sportuji (kolo, posilování, bruslení, hory, dodnes, kdy je mi 63 let navštěvuji fitko). Když jsem zjistil u jiných pacientů, že diagnostika je téměř vždy obdobná, usoudil jsem, další návštěvy jsou bezpředmětné. Uběhlo cca 10 let, žiji jako dříve, fyzicky pracuji, sportuji, korzet samozřejmě nenosím, záda mě občas bolí asi jako dneska skoro každého někdy více, někdy méně a tak chvíli přibrzdím, trochu cvičím a ono to zase přestane i bez diagnózy pana doktora, který sval špatně funguje, případně je atrofovaný..... Pozor! Ze zkušenosti vím, že většina dnešních bolení přestane sama, samozřejmě rehabilitační cvičení je vždy jen prospěšné, ale jde to i doma a je to zadarmo a bez stresové diagnózy a arogance.

Moje zkušenost je vynikající. Trápila mě dlouhodobá bolest křížokyčelního skloubení. Musela jsem skončit se sportem. Brala jsem prášky na bolest, cvičila rehabilitační cviky,chodila na masáže a na terapie předepsané jiným lékařem. Nic mi nepomáhalo a bolest byla čím dál tím větší (je mi 21 let). Neúspěšně jsem se léčila u několika lékařů a až MUDr. Hrdý mi pomohl. Byl prvním lékařem který mě skutečně pozoroval, viděl všechny mé vady kterých si nikdo do té doby nebyl vědom. Poslal mě s diagnozou za svým kolegou fyzioterapeutem Mgr. Hanusem. Díky nim oboum dnes nemám bolesti, běhám a posiluji bez bolesti a věřím, že brzy zase budu cvičit každý den bojové sporty tak, jako dříve. Jsou to skuteční odborníci a vyplatilo se počkat si 3 měsíce na to, než mě pan doktor přijme. A rozhodně nebyl nikdo arogantní,jak tu zazněly některé názory. I sestřička byla velice sympatická. Jsem jim skutečně vděčná.