MUDr. Petra Fialová

Hvězdlice 1 adresa

Praktická lékařka pro dospělé
č.d. 211, Hvězdlice

Vážení klienti paní doktorky Fialové,

házet špínu na lékaře je to nejjednodušší. Vemte si kolik má domov důchodců klientů, a každý člověk nějaké potíže. Samozřejmě nechci nic zlehčovat , znám opravdu mnoho důchodců kteří pro každičké píchnutí běží za lékařem v domnění že on je odpovědný za jeho zdravotní stav. To jsou bezesporu důsledky 40- tileté péče totalitním režimem. Dnes je člověk odpovědný hlavně sám za sebe, za to jaká je jeho strava která až z 80% ovlivnuje naše zdraví!!!!!!!!! A co se ibuprofenu týká, každý jistě sám na sobě umí poznat kdy tento lék již nepotřebuje užívat.Tak neschopný zas nikdo není. Nebo ano?Navíc je to lék běžně dostupný v lékárně.
Mimochodem doporučuji přečíst knihu od Dale Carnegie " Jak získávat přátele a působit na lidi". Myslím si, že když pořijdete za lékařem který má v pracovní době vyřídit nejen lékařské prohlídky ale těch dokumentů co musí napsat a žádostí ,telefonů vyřídit! Už si vám někdy lékař stěžoval že toho má moc!! Určitě ne!nebotˇpaní doktorka je bezesporu profesionál který si nestěžuje. budte rádi za lékaře kterého máte, važte si ho a myslím si, že s úsměvem jde všechno lépe.
Pokud máte pocit že ve vztahu k vaší babičce není něco v pořádku, vyžádejte si na VZP provedené výkony které tato pojištovna bezeslova zašle, máte tak kontrolu jak nad léky tak i nad zdravotním stavem vaší babičky.
Pokud jste se přeregistrovali , hodně štěstí. Ovšem uvědomte si, že jak myslíme tak se nám i děje. V životě obecně platí zákon přitažlivosti.
Hodně štěstí a pěkné léto
H.A.H

C

Nevím, za co si tato doktorka účtuje od pojišťoven peníze, ale její práce s pacienty tomu
neodpovídá. Alespoň po mé zkušenosti ve Hvězdlicích, kde dělá praktickou lékařku starým lidem. Mám tam babičku. Když jí něco je, většinou jí musíme sami volat a prosit, aby se zašla na ní podívat a podle toho jí naordinovala léky. Ale většinou ani nepříjde, aby se podívala, co tomu člověku je a naordinuje jí léky jen tak, aniž by jí viděla! Prostě ten starý člověk už jí nestojí ani za to, aby zvedla ten svůj zadek a na ty pacienty se občas přišla podívat, co potřebují, jestli není třeba jim změnit léky, atd. Většinou se radíme s jiným lékařem, popíšem problém, co babičce je. On nám poradí, co jí předepsat. My to pak tlumočíme paní Fialové, ona jí to předepíše, aniž by jí vůbec viděla.
Asi před rokem měla babička nějaké bolesti břicha a ona jí naordinovala ibuprofen,samozřejmě zase na dálku, aniž by se na ni přišla vůbec podívat! Asi rok jí ho dávali ráno i večer a ten nejsilnější i když už jí břicho dávno nebolelo! Vždy, když jsme přijeli za ní na návštěvu, museli jsme jí ten prášek sebrat, jelikož ibuprofen, jak známo, není dobré stále užívat, jsou z toho vážné problémy se žaludkem. Ona snad zapomněla, že jí ho někdy naordinovala, i když jsme jí vzkazovali několikrát po sestřičkách, že jí už břicho nebolí a ať jí to svinstvo nedávají. Asi tak další dva měsíce trvalo, než jí ho přestali dávat. A takových příkladů bych mohla uvést daleko více! Nedovedu si představit, kdyby se stalo něco vážnějšího. Proboha vždyť ti staří lidé už potřebují péči jako děti, proč je na stáří trestat tak neschopnou lékařkou!
Pryč s ní! Hlavně, že natahuje ruku a chce platit poplatky. Ale za co?
Vzhledem k tomu, že je jinak péče o pacienty ve Hvězdlicích ze strany sester vzorná, všechna čest, bylo by dobré k této vzorné péči nahradit neschopnou lékařku někým schopným, kterí mají pro staré lidi a jejich potřeby pochopení. Moc bych se za to přimlouvala a jistě nejsem zdaleka sama.
Děkuji.