Zvětšený vaječník,hormonální antikoncepce

1 Počet odpovědí:
Dobrý den chtěla bych se zeptat,já jsem měla zvětšený vaječník na jedné straně a pan doktor ke kterému chodím mi řekl na kontrole,že jsem to měla z toho,že jsem ovulovala a předepsal mi hormonální antikoncepci a já jsem pana doktora neposlechla a antikoncepci neberu.Myslíte si,že jsem udělala špatně,že neberu antikoncepci?
Pan doktor mi předepsal antikoncepci ebeliu a řekl mi,že vůbec nevadí když budu špinit celý měsíc,když se mi bude motat hlava to nevadí a až by mi prý natekla noha tak bych měla přijít,ale jinak ne,takže jsem se rozhodla antikoncepci nebrat.
Myslíte si že jsem udělala dobře nebo špatně,že jsem antikoncepci nebrala?
Někdy mě i pobolívá na pravé straně,mám strach jsem ještě mladá,co bych měla udělat?
Dobrý den. Dle Vámi popisovaného ultrazvukového nálezu na vaječníku je zřejmě jednalo o zralé vajíčko těsně před ovulací či žluté tělísko, které vzniká po ovulaci. Je to naprosto fyziologický stav a odpovídá správně probíhajícímu menstruačnímu cyklu u zdravé ženy. Rozhodně jen kvůli tomuto antikoncepci nenasazujeme ( pokud ovulace není spojena s výraznými bolestmí ev. kolaps. stavy). Otázka antikoncepce, jejích výhod ale i rizik je velmi širikoká a nelze ji se kompletňe vypsat. Doporučuji se objednat na konzultaci ke gynekologovi. Připravte si otázky. Všeobecně je největší obava z trombozy a embolie - proto upozornění na otok nohy.