Zmenšení prsou

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat zda je nějaké riziko kdybych šla na zmenšení prsou před tím než budu mít děti a jestli bych třeba potom ani nemohla kojit? Slyšela jsem, že po porodu je možné, že se ta prsa vrátí do původního stavu, je to pravda? Je mi 18 let a mám velikost 70 E-F (a jsou dost povislá díky tomu že jsem v 15 letech zhubla 30kg, ted mám 61kg) Doktorka z neurologie mi asi už 4x napsala rehabilitace ale je to bezvýsledné.. Je možné aby mi zmenšení hradila pojišťovna? Kdyby ano, tak od jakých doktorů bych musela mít doporučení?
Předem děkuji za odpověď, Katka.
Dobrý den,
zda budete po porodu kojit není jisté, i když na žádný zákrok nepůjdete. Ženy s většími prsy často kojí méně než ženy s prsy drobnými. Vždy záleží na tom, jaký typ operace při redukci prsou bude použit. Protože jste mladá a plánujete v budoucnu děti, je pro Vás nejvhodnější metoda dolní centrální stopky, při které nejsou narušeny mlékovody. Zda budete po operaci kojit či nebudete Vám nikdo nezaruči. Lze předpokládat, že v těhotenství se Vám prsa opět zvětší a mohou dokonce i na původní velikost, i takové případy jsme zaznamenali. Většinou se prsy po redukci zvětší, ale zase po ukončení kojení znovu zmenší, mohou být po této objemové změně znovu povislá a bude je vhodné po dětech znovu upravit.
Jinak pokud chcete zmenšit prsa na náklady zdravotního pojištění - musíte mít ortopedické a neurologické vyšetření doporučující redukci prsu, opakované léčení na rehabilitaci, poté vyšetření na naší klinice (zde je nutný souhlas komise plastických chirurgů, že se jedná o redukci větší než 1 kg z prsu) a na závěr schválení revizním lékařem pojišťovny.