zlomená klíční kost

1 Počet odpovědí:
Dobrý den ,11.listopadu si syn (16.let) zlomil klíční kost při fotbale.Je to prý dobře zlomené - nasazená fixace Del.kruhy. .Kontroly po týdnu +RTG...14.prosince kontrola po 3.týdnech + RTG - dobře se to hojí - kruhy ještě nesundané ,protože to není zcela zahojené -zatím je tam jen svalek. Další kontrola začátkem ledna -kruhy sundavat jen doma -bez sportu nadále.
Chtěla jsem se zeptat na váš názor za jakou dobu je kost opravdu zhojená natolik ,aby se mohl zapojit do plných tréninků a zápasů .- chodí hrát i za reprezentaci -takže trénink každý den . A jestli se stává často ,že se to opět zlomí . Mám strach ,aby nešel moc brzo hrát a kost se nezlomila znovu -to už by měl po sezóně. Strašně moc děkuji za váš názor -je lepší slyšet více názorů -syn je léčený v Motole na Ortopedii .
Dobrý den, hojení klíční kosti je velmi individuální, k posouzení bych potřebovat rtg snímky.
Dr Kutáček