Zdravím vás a prosím o info.Lékař mi vnutil lumbálku,prý odebere 3 malé vzorky,při odběru jsem ztrácela vědomí,nevadilo mu to a odebral mok do 4 zkumavek,pak jsem zkolabovala,neviděla jsem a neslyšela,jen obr šum v uších,nezměřil mi ani tlak,pouze mi zvedl nohy,neměl rukavice a následně mi dal podepsat další papír,prý zapomněl,jenže před tím jsem musela papíry podepsat.Bylo mi zle,ptala jsem se proč-prý pro vědecké učely.Bolí mě stále hlava,záda, třísla apřední strany stehen. Vše cítí jako neetické jednání.Prosila jsem o změření svalů a nervů v nohách,uz krkavic a EEG.Odpověd zněla,že je vše zastaralé a nepoužívá se.Ztráta důvěry tohoto neurologa je naprostá,poradíte mi jak pokračovat,co dělat,kam se obrátit,,předem děkuji nešťastná důchodkyně
Dobrý den,neznám důvod proč lumbální punkce?
Třeba měl podeření na boreliozu,která se v krvi neprokázala.
Jinak se samozřejmě EMG z dolních končetin dělá,pokud jsou potíže v Dkk.Zrovna tak EEG při
bolestech hlavy.

Dobrý den , rozsah a specifikace pomocných vyšetření plyne ze subjektivně uváděných potíží pacienta , objektivního nálezu v průběhu daného vyšetření a zkušeností vyšetřujícího ... informace získané oo pacienta o osobním, sociálním a pracovním zázemí s provedeným fyzikálním vyšetření je v některých případech dostačující ....lumbální punkcí byla neurologem vylučována neuroinfekce nebo neurodegenerativní proces. Na toleranci daného vyšetření se značně podepisují emoce a vnímavost na tlakové změny v páteřním kanálu po odběru - byť malého objemu biologického materiálu - v rámci tzv. postpunkčního syndromu se mohou se zvýraznit bolesti hlavy a zad (i na dobu 1-3 týdnů) .Při dostatečném příjmu tekutin a vhodném pohybovém režimu se situace v krátkém časovém intervalu normalizuje . Příčinou Vašich potíží může být interní problematika , kterou si ověřujete ve spolupráci s Vašim ošetřujícím praktickým lékařem nebo v rámci odborné interní ambulance . Vedle infekční nebo interní etiologie, nelze vyloučit dysfunkční pohybový aparát ( otázka pohybových návyků , životního stylu , pracovní náplně , prodělaných operací, úrazů ap) nebo chronický stres ( dlouhodobou emoční rozladu ) se somatizací (s tělesnými projevy )- kde je efektivní spolupráce s fyzioterapeutem, masérem specializovaným na bolesti zad, v případě emočních rozlad ev. psycholog. Pokud spolupráce pacient lékař není postavena na důvěře - jakékoli konání pozbývá smysl. Sama můžete využít " jemné , nenáročné a velmi efektivní protahovací cvičení " dle Feldenkreise pod odborných vedením lektora v místě nebo blízkém okolí Vašeho trvalého bydliště . S pozdravem IF