Zdravím chtěl bych se zeptat jak mám postupovat když potřebuji psychologickou pomoc můj problém je že posledního půl roku prožívám každodenní stres jak v práci tak v manželství došlo to tak daleko že jsem zhubl 15kg a při mé postavě je to hodně měřím 180cm a teď vážím 53kg mám za sebou kompletní vyšetření a doktoři se shodli že je to psychického puvodu teď ode mě manželka s dítětem odešla a obávám se že se to ještě vše zhorší nevím jestli mám zajít k doktorovi pro nějaké doporučení nebo se jen někde objednat?
Dobrý den, k psychologovi, který pracuje na přímou platbu se můžete objednat bez jakéhokoliv doporučení. Porozhlédněte se v okolí Vašeho bydliště, určitě jich najdete několik.
Hezký den
Lucie Herzigová

rozumím, že prožíváte velmi stresuplné období a chci Vás ocenit za to, že se dovedete svěřit a snažíte se hledat pomoc. Pokud budete chtít konzultovat s klinickým psychologem, který je hrazen veřejným zdravotním pojištěním, je potřeba doporučení praktického lékaře a objednací lhůty bývají i několik měsíců. Pokud se rozhodnete pro psychoterapeuta, který pracuje na přímou platbu, naleznete s terapeutem termín obvykle do několika dnů. Můžete si také nalézt někoho a konzultovat s ním po skype.

Držím moc palce, ať je brzy dobře,

Stanislava Ševčíková
Dobrý den, podle toho , co píšete, si troufám usoudit, že Vám jen terapie stačit nebude. Prožíváte opravdu velmi náročné období. Viděla bych to na kombinaci léků (antidepresiv) A paychoterapie. Antidepresiva Vám může předepsat buď psychiatr nebo i Váš praktický lékař. Pokud jde o terapii, kolegové již popsali postup. Doplnila bych jen, že terapie je na delší dobu (řádově min. měsíce) a je hodně důležité, abyste si s terapeutem tzv. sedli lidsky a aby Vám i vyhovoval jeho nebo její přístup.
Přeji hodně sil.
S úctou