Zánět vlasového/mazového váčku

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zhruba rok a půl zpátky se mi vytvořil na prsu zánět mazového nebo vlasového váčku, kterého se po tuto dobu nemůžu zbavit. Byla jsem na dermatologii, kde mi paní doktorka dala antibiotickou mast, ale přijde mi, že nezabrala, bohužel pí doktorku mám mimo Prahu. Teď se to zdá být lepší, ale zůstala mi tam jizva. Ráda bych se zeptala, jak teď postupovat a zda se dá následně jizva odstranit laserem?

Mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, jizvu jako takovou již nikdy zcela odstanit nelze - je ale možné provést její redukci, aby byla méně nápadná. Při volbě nejvhodnější metody korekce záleží na více faktorech, zda je jizva vpáčená, plochá,vyvýšená a na její barvě atp. Bez osobní konzultace nebo alespoň zaslání fotografie Vám nemohu bohužel poskytnout přesnější informace. Pro léčbu zánětů chlupových folikul je možné uvažovat i o trvalé epilaci laserem EPILIA RF, kdy se chloupek jako takový likviduje a díky současnému působení tepla, které produkuje laser a radiofrekvence, je také potlačován zánět.