Vážení, mám k Vám velkou prosbu - potřebovala bych se poradit. Mám 11timěsíční dceru, u které v posledních několika měsících došlo k významnému poklesu růstového percentilu. Od narození do šesti měsíců byla štíhlé na svůj věk dlouhé miminko. Od sedmého měsíce dál přibírá normálně, ale růst se významně zpomalil a nyní působí spíš robustně. Psychomotorický vývoj je podle mě v normě. Porodní váha: 3,5 kg 1. měsíc: 4,37 kg 2. měsíc: 4,87 kg 3. měsíc: 5,63 kg 4. měsíc: 6,31 kg 5. měsíc: 6,92 kg 6. měsíc: 7,46 kg 7. měsíc: 7,87 kg 8. měsíc: 8,2 kg 9. měsíc: 8,6 kg 10. měsíc: 9 kg V jedenácti měsících ještě nebyla u dětské lékařky zvážena. Porodní délka: 52 cm Délka v šesti měsících: cca 69 cm - hodně špatně se to měří Délka v jedenácti měsících: cca 72 cm Chtěla bych se zeptat, zda se ještě nemusím strachovat, nebo zda je potřeba nějaký další postup. Mnohokrát Vám děkuji a přeji hezký den!

Diabetolog, Endokrinolog
23 názor
Opava

Dobrý den, máte před sebou roční prohlídku u praktické dětské lékařky. Při této prohlídce musí vaše dítě přesně změřit, zvážit a zařadit do percentilového grafu. Podle míry, kterou udáváte v 11 ti měsících věku vaše dítě má menší vzrůst, ale ještě nespadá pod hranici( 3. percentil výšky) , při které by si zasloužilo endokrinologické vyš. Také záleží na výškách vás rodičů. Vše zkonzultujte při roční prohlídce. S pozdravem MUDr. Martina Honková

Endokrinolog
4 názor
Kladno

Dobrý den, zcela souhlasím s MUDr. Honkovou, není co dodat, její odpověď je kompletní a erudovaná, MUDr. Olga Nývltová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz