uzkostné stavy

Dobrý večer.Chtěla jsem se zeptat.Už delší dobu trpím uzkostí,samozřejmě lékař mi naordinoval antidepresiva,ale i tak úzkosti se objevují častěji a jsou až pěti denní.Tak jsem se chtěla zeptat co s tím.Předem děkuji Marika
Dobrý den, paní Mariko,
úzkostné stavy nevznikají jen tak, vždy mají nějaký důvod. Většinou pramení z toho, že něco v našem životě není tak, jak má být. Může to být stres, nespokojenost se sebou, vztahy, prací apod...a to je potřeba začít řešit. Úzkosti nejsou tam, kde je pocit spokojenosti a štěstí. Doporučuji vyhledat psychologa a probrat to s ním.
Držím palce.
PhDr. R. Luxová

Zdravím Vás, Mariko
nevím, k jakému odborníkovi chodíte a zda berete pouze léky, nebo k tomu dostáváte i psychoterapeutickou konzultaci. S úzkostí je možné pracovat více způsoby. Určitě by bylo dobré nechat si pomoci postupně a v nějakém dobrém a bezpečném prostředí v náhledu na to, co je její příčinou, nebo příčinami. Dále k lékům a psychoterapii je možné využít i podpůrných terapeutických směrů - např. práce s tělem, cvičení, relaxace, imaginace, nebo masáže, či práci s dechem, která je u úzkostných stavů zásadní.