utrogestan v tehotenstvi

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane doktore,
Psala jsem Vam, ze se bojim zanetu slepeho streva, nakonec je to strevni vyroza. Kazdopadne jsem vcera byla v porodnici v poradne kvuli tomu a tam mi doktorka rekla, ze nechape proc beru 4x1tbl denne utrogestanu. Jsem 31+1tt a namerila cipek 43mm, takze ho dnes vysadim. Ale prosim, mohl ten utrogestan ublizit nejak plodu, kdyz jsem ho brala skoro cele tehu v tehle davce? Dost me znervoznila a byla celkem dost arogantni. Proto se ptam vas, protoze vam verim.
Dekuji za odpoved a preju krasny vikend.
Tereza
Terezko utrogestan se obvykle bere jen do 12. Tydne tehotenstvi a pak uz ne - je na jakousi podporu gravidity na zacatku - p jeho ucinku zda opravdu pomaha ci ne se stale vedou diskuze - bere se to jako podpurna lecba napr pri hrozicim potratu- urcite nebylo idealni to brat tak dlouho- proc jste se na to nezeptala respektive to Vam nasadil lekar v ambulanci?
Nejsou popsany nejake komplikace pri jeho uzivani ale brat jej tak dlouho neni urcite vhodne- telo si vytvari svuj hormon mj. placentou pro potrebu gravidity.fakticky zadny lek nepomuze udrzet graviditu kdyz se telo ji chysta ukoncit z nejakeho duvodu- na snizeni stahu deloznich je vhodnejsi to magnesium ktere muzete brat cca do 8. Mesice a pak uz to neni treba. Ke konci gravidity se obvykle uziva jen zelezo s kys. Listovou ale zase jen tehdy kdyz je nizka hladina cervenych krvinek a barviva hemoglobinu. Kam jdete rodit?
MUDr. Ludek Fiala, MBA