střídavá péče

1 Počet odpovědí:
dobrý den, pane magistře,
jaký máte, prosím, názor na střídavou péči? zázemí u obou rodičů má syn výborné a je spokojené u obou, necelé 3 roky funguje rozšířený styk s otcem, který je téměř v režimu střídavá péče a probíhá bezproblémově. v září má nastoupit do 1. třídy ZŠ a nerad bych, aby to byl na něj velký nápor. na druhou stranu bude mít ucelené "cykly" styku s matkou a otcem po týdnech i ve věci přípravy do školy apod. předem děkuji, ro
Dobrý den,
můj názor je, že střídavá péče je zkrátka nejvhodnější volbou především pro rodiče (mají oba maximum času s dítětem). Děti ji pak zkrátka musejí snášet a naučit se žít ve dvou domovech. Za podmínky, že rodiče spolupracují a podporují se funguje střídavá péče většinou bez jakýchkoliv specifických problémů (i kompletní rodiny mívají problémy). Při nástupu do školy je fajn více jako rodiče sdílet přístup k povinnostem a sladit podmínky v obou domácnostech. Mám dojem, že už to dávno děláte, takže bych z této změny neměl na vašem místě obavy ;)