Štížná žláza a cigaretový kouř

1 Počet odpovědí:
Vážená paní doktorko,

léčím se na štitnou žlázu, beru léky Letrox 75. V poslední době mívám návaly horka, pocení a mírné závratě. Asi 3-4 den stále cítím cigaretový kouř i když kolem mne nikdo nekouří. Cítím ho všude, venku, v ložnici, v práci atd. začínám být z toho nervozní a je to hrozně nepříjemné. Cítím ho i když ostatní nic necítí. Sama nekouřím. Někdy bývá zápach silnější, někdy slabší, někdy na chvilinečku zmizne. Mám 58 let, beru další léky Analergin Neo, Seretide Diskus, Blesin plus H, Rivocor, Lanzul a momentálně nový lék Terfimed. Jako doplněk a prevenci Laktobacily a Ostropestřec. Obracím se na Vás jako na odborníka, zda by jste mi neporadila, jak se zbavit toho cigaretového kouře, toto mi hrozně znepřijemňuje život a zda to nemá souvislost se štítnou žlázou. Děkuji vřele za Váš drahocenný čas G.M.
Dobrý den, návaly horka, pocení, závratě moho mít souvislost

Dobrý den, návaly horka, pocení , závratě mohou mít souvislost s onemocněním štítné žlázy. Těmito příznaky by se mohla projevovat zvýšená funkce štítné žlázy nebo nadměrně vysoká dávka Letroxu.
Onemocnění štítné žlázy nebývá spojeno s čichovými vjemy( cítění cigaretového kouře).
Nevím, kdy jste měla naposled vyšetřenou krev na hladiny hormonů štítné žlázy. Obraťte se na svého endokrinologa. Bylo by dobré hormony štítné žlázy vyšetřit.
S nepříjemnými čichovými vjemy se obraťte spíše na ORL lékaře.
S pozdravem MUDr. Martina Honková