RUDÉ PÁLIVÉ FLEKY V TŘÍSLECH.

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak si mohu snížit nepříjemné pocity u ekzému v tříslech (rudé neohraničené fleky, svraštělá kůže, občas svědivá, nyní spíše pálivá), než se k Vám do ordinace dostanu na vyšetření-cca asi za týden, neboť musím nyní být celý týden v práci, stav trvá skoro 2 měsíce. Léčeno Framykoinem,tělovým bambuckým máslem, Hydrocortisonem, Panthenolem, Canestenem a nejvíce stav zhoršen po Clotrimazol Al sprayi. Něco podobného jsem měla před 27 lety v těhotenství v 8. měsíci, tehdy se jednalo o plíseň a pomohla mi mast na připravení v lékárně.

Děkuji za Vaši radu i odpověď.
Dobrý den,
protože neznám Vaši diagnózu, odpovědět mohu jen obecně.
Kůže v tříslech je tenká a vlhká.
Je třeba přestat ji dráždit (holení, zapářka, mytí mýdlem, gumička kalhotek) a zvláčňovat v případě suchosti vyzkoušeným nehormonálním krémem. Pokud není kůže přesušená a popraskaná, lze ji na noc opatrně ošetřit se zinkovým krémem, který se nanáší poklepáním. Roztoky se do třísel nehodí (Clotrimazol spray).Víc bez vyšetření radit nelze.