odmítání plnit soudem stanovené návštěvy u otce

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,prosím o radu pro svého 6 letého syna,nechce jezdit na návštěvy ke svému otci.Důvodem je to,že je mu tam smutno,otec se dle slov syna věnuje spíše přítelkyni.Nejspíš na syna otec vyvíjí nátlak,neboť se situace vystupňovala do stavu,kdy se syn otce bojí,nechce s ním mluvit,očekává ode mě podporu a útočiště,že budu tlumočit jeho slova atd.Opakovaně po příjezdu od otce trbí bolestmi břicha,v noci při spaní skřípe zubama.Vzhledem k tomu,že jsou návštěvy určeny soudně mám obavu,že syna budou nutit návštěvy plnit i přes jeho odpor.Snažím se syna pozitivně motivovat,ale ne vždy se mi to podaří.Prosím o radu jak dále postupovat.Jak synovi pomoci.Děkuji
Dobrý den,
oceňuji Vaši starost o syna a určitě doporučuji navštívit odborníka a pokusit se hledat další možnosti v komunikaci s bývalým partnerem, např. u psychologa či psychoterapeuta. Z hlediska duševní hygieny je dobré myslet i na sebe, abyste situaci zvládla bez stresu a dalších možných onemocnění..

Držím palce, ať je brzy lépe.

Stanislava Ševčíková