Odmitani jidla

1 Počet odpovědí:
Dobry den, mam dvouleteho syna, ktery odmita jist jakekoliv jidlo, krome peciva a sladkosti, ktere nekdy dostane. Do roka jedl hezky prikrmy, potom i pevnou stravu, ale pak se neco pokazilo a vratil se k umelemu mleku, ktere pije dodnes. Nabizim mu porad jidlo, ovoce, zeleninu, ale nic , zacne se vztekat a brecet, se lzickou se k nemu nesmim ani priblizit. Zkousela jsem mu den nedat mleko, ale bez vysledku, pil jen vodu nebo caj. Jsem opravdu bezradna. Dekuji. S pozdravem
Dobrý den, u takto malého dítěte to může mít především nějakou organickou příčinu (např. porucha polykacího reflexu), takže by bylo fajn to nejprve konzultovat na ORL. Pokud se nic nezjistí, bylo by fajn to probrat s dětským psychologem, aby se mohlo pátrat po dalších možných příčinách psychických. U starších dětí to může být "tvrdohlavost" kdy jezení a vyprazdňování jsou jedny z mála oblastí, nad kterými rodiče nemohou mít kontrolu. Pak je třeba hledat možnosti, jak najít kompromis, aby dítě mohlo prosazovat svou vůli v jiných oblastech a neubližovalo si. Martin Z.