Odmítá jíst pečivo

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
můj téměř sedmiletý syn odmítá jíst pečivo. Ve školce při svačině jedl chléb s pomazánkami, ale doma nebo kdekoliv jinde to odmítá. K večeři má teplé jídlo nebo polévku. Prospívá dobře, je živý dost. Zkoušela jsem různé způsoby, ale bezúspěšně.
Chápu to dobře, že ve školce s pečivem problém nemá? Nebo se to stalo jen jednou "z nějakých důvodů"? A co mu na pečivu vlastně vadí? Dokáže rozlišovat druhy pečiv, nebo je to vždy prostě "pečivo ne!" Pokud Vás to opravdu trápí asi by se dalo podumat nad tím, proč je pro něj tak těžké opustit své rozhodnutí. Ale také nad tím můžete mávnout rukou a nechat na něm, jestli a kdy ho začne jíst. Nějakou speciální techniku jak někoho naučit jíst to, co nechce bohužel neovládám. Když si má například vzít prášek, také respektujete, když mu nechutná? Je to opravdu na Vás, jak významné to podle Vás je pro jeho život. Pokud hodně, lze to řešit i s psychologem, pokud to zkousnete, nechte to plavat a je pravděpodobné, že časem změní názor ;)