Nevim co se děje

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
je mi 19 let a nevím co se se mnou děje. Chodím na střední školu a za chvíli půjdu na vysokou. Už asi rok se cítim divně, jakoby se mnou nebylo vše v pořádku. Mám skoro pořád deprese, skoro každý den mám chuť brečet nebo brečím. Ale přitom se v mém životě nic neděje a vše je v pořádku. Cítím se prázdná, bez chuti k čemukoliv a skoro pořád jsem negativně naladěná. Nevím jak to říct, nikdy jsem psychické věci neřešila tak mi přijde divné to psát.. Nevím co dělat, mám špatné myšlenky, někdy dokonce o sebevraždě. Někdy se až nenávidím. Ve škole mám dobré známky ale někdy mám ráno takové deprese, že nejsem schopná ani vstát z postele a zůstávám doma.
Nevím co napsat.. děkuju za radu :/
Dobrý den,
je moc dobře, že jste zkusila své pocity popsat, i když jste dříve nedělávala a jste při tom nejistá. Pocity a myšlenky, které popisuje, určitě nevnímám jako bezvýznamné, ale velice tíživé. Zdá se, že jste hledala, co by takové pocity vysvětlovalo a nenacházíte nějakou příčinu. Nemyslím si ale, že se ve Vašem životě nic neděje. Už proto, že jste ve věku, kdy si volíte další cesty Vašeho života, víc a víc se osamostatňujete, jste v období, které je jedno z nejnáročnějších v životě, máte se rozhodovat a přitom nevíte jistě, které volby budou ty správné a to vůbec nemusí být lehké. Pocity, které popisujete vypovídají o závažnější depresivitě než je například týdenní rozlada a splín. Zvláště mě o tom přesvědčuje to, že Vaše stavy Vám některé dny nedovolují normálně běžně fungovat a také, že zmiňujete úvahy o ukončení života. Cítím, že není dobré být na tohle období sama, usilovně se snažíte, aby Vám to dávalo nějak smysl a přepadá Vás beznaděj a bezmoc. Z čeho pramení to, že se nemá rada, vnímáte dění kolem sebe negativně. Bylo to tak vždy? Píšete, že ne, že nastala změna. To znamená, že tohle nejsou Vaše běžné emoce. Bylo by určitě dobré, abyste vyhledala nějakou odbornou pomoc. A vůbec to neznamená, že jste něco nezvládla nebo jste se sama málo snažila. Nikdo nemá právo Vás soudit, když si sám neprošel stejnými pocity a trápením. Je docela možné, že společně s odborníkem přijdete na to, k čemu vztáhnout to, co se s Vámi děje, proč se cítíte divně a máte pocit, že nejste v pořádku. Někdy příčinu nemůžeme najít, protože k tomu potřebujeme právě rozhovor s někým zvenčí, kdo nám položí ty správné otázky a my sami pak můžeme najít odpovědi, které nám budou dávat smysl. Kontaktovat odborníka je při Vašich pocitech a depresivním prožívání určitě na místě.

Přeji Vám, abyste se cítila postupně lépe a zažívala jste opět i pozitivní pocity, bavil Vás život a měla samu sebe zase ráda.

AM