Dobrý den,jsem s manželem 37 let a již dříve mě podvedl,ale zvládla jsem to za pomoci psychologa.Jenže teď se to opakuje a nechci o něj přijít.Věnuje mi veškerou pozornost,ale zkouší na mě různě věci asi co vydržím.Měli jsme 2 vážné debaty a při té poslední jsem mu navrhla dobu na vyřešení tohoto problému.Je zvláštní,že říká,že neví zda bude konec za 14 dní nebo 2 měsíce či jinak.To neví.Tak teď zcela veřejně odešel na noc s ní.Před odchodem mě líbal ležel se mnou jako by nic nebylo .Bolí to a tahle role mi nesedí.Nesnesu pocit žít ve třech a ještě vědět co dělá. Moc to bolí.Ta žena má v manželství asi velkou volnost i manžel mi naznačil,že u nich je to jiný.Nevím jak dál neodchází chová se zcela přirozeně,ale jen do doby něž zasedne k počítači a začnou si psát.Pak je neklidný.Asi mohu napsat,že má rád sex,ale do jisté míry má problém.Děkuji
Mgr. Diana Valečková
Mgr. Diana Valečková
Psycholog, Psychoterapeut
Domažlice
Dobrý večer, nemohu než nesouhlasit s tím, že takové chování manžela je pro Vás velmi bolestivé. Jsou různé formy soužití a vztahů, ale vždy to musí všem vyhovovat, nejen jednomu z páru. Váš manžel má rád více žen a Vy se tím trápíte. Zároveň píšete, že o manžela nechcete přijít. To Vašemu manželovi dává možnost si uzpůsobit podmínky vztahu podle sebe. Je mi to líto, ale pokud nezačnete sama za sebe více bojovat, nebude Váš manžel nucen vedlejší vztah ukončit. Chcete se s tím smířit, nebo si zachovat kvalitu manželství tak, jak si ji představujete. Je to pouze na Vás. Nespoléhejte na manžela, že situaci změní, tomu současný stav asi vyhovuje. Vezměte si svůj život do svých rukou a podívejte se, co si přejete a kde jsou Vaše hranice tolerance.. Pokud se s manželovým chováním smířit nechcete, je vhodné zajít společně s manželem na párovou terapii a spolu s nezávislým odborníkem hledat cestu k řešení. Dlouho nečekejte.

Mgr. Zdeňka Vařenková
Mgr. Zdeňka Vařenková
Psycholog, Psychoterapeut
Plzeň
Domnívám se, že nejde odpovědět jednoduše. Měla by jste se určitě objednat. Krátce- soustřeďte se víc na sebe a svůj život, svoji rodinu, přátele a zájmy. Posilte svoji samostatnost, změňte své zvyklosti, dbejte o svůj vzhled, začněte sportovat a vymezte pravidla pro partnerské soužití. Zvolte nějaké časové období, po které by měl váš partner své dvojženství vyřešit. Občas se jděte pobavit, občas nebuďte doma a přesuňte na svého muže rodinné povinnosti. Víc se vzdalujte z domova i s dětmi, budete vidět váš vztah z nadhledu a budete se lépe rozhodovat, jak dlouho budete ještě tolerantní. Pozor, měl by jasně vědět jak vám to ubližuje a jaké budou důsledky...Držím palce.

 Martin Štolfa
Martin Štolfa
Psycholog, Psychoterapeut
Plzeň
Zdravím Vás, děkuji za informaci.

PhDr. Silvie Janovcová
PhDr. Silvie Janovcová
Psycholog, Diagnostik, Psychoterapeut
Plzeň
Dobrý den, pokud se objednáte na sezení, pokusíme se spolu najít řešení vaší současné situace. S. Janovcová

Mgr. Vladimír Stuchl
Mgr. Vladimír Stuchl
Psycholog, Psychoterapeut
Plzeň
Dobrý den,

to je velmi svízelná situace a věřil bych, že manžel opravdu neví, kdy bude konec. Z Vašeho popisu ale soudím, že to nemusí být ještě prohrané. Budete-li chtít, ozvěte se přes sekci "kontakty".

S pozdravem a přáním pevných nervů

Vladimír Stuchl

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.