Nespavost, úzkost, psych. týrání v minulosti, neustálé promítání minulosti v hlavě, neschopnost dých

3 Počet odpovědí:
Nespavost, úzkost, psych. týrání v minulosti, neustálé promítání minulosti v hlavě, neschopnost dýchat v otcově přítomnosti. Co s tím?
-dívka, sedmnáct let-
Vážená pisatelko,

je mi moc líto, čím jste si prošla. Moc oceňuji Vaši odvahu hledat cesty k tomu, abyste se cítila lépe a mohla se koukat do budoucnosti. Určitě by bylo dobré zajít za svou dětskou lékařkou a požádat jí o doporučení k psychologovi, který Vám může pomoci vyrovnat se s minulostí, najít v ní možná vnitřní sílu a naučit se vnímat budoucnost. Na těchto webových stránkách a a z Vašeho krátkého dopisu není možné Vám něco doporučit bez osobního setkání. Pokud není z nějakých důvodů možné navštívit dětskou lékařku, zkuste zajít za školní psycholožkou, svěřit se třídní učitelce, mámě, babičce, dědovi, tetě a hledat cestu, jak Vám pomoci. Můžete také zavolat na jakoukoli linku důvěry a s nimi v telefonickém setkání např. vyhledat odborníka ve Vašem okolí.

Držím palce, aby bylo brzy lépe.

Stanislava Ševčíková