Nechuť k sexu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Je mi 15 let, mému přítelovi 17, se svým přítelem jsme skoro rok. Začali jsme spolu chodit, když mi bylo ještě 14, takže sex nepřicházel v úvahy. Do mých narozenin jsme se spolu mazlili atp. Všechno jsme dělali velmi rádi. Po prvním sexu, který byl pro mě velice bolestivý, hlavně, díky velikosti partnerova přirození, náš intimní život šel velmi z kopce. Další pokusy o sex končili katastrofálně. Velmi mě to bolelo a více-méně mě to nebavilo. Díky tomu už jsem veškeré intimní činnosti předem odmítala. Řekla bych, že hlavním důvodem, proč o to nemám zájem je, že mi to není nijak příjemné. Jediné, co mi příjemné je, je orální sex z jeho strany a uspokojování mě nekoituálně. Jenže i to předem odmítám, protože se bojím, že bude muset být něco víc. Velmi mě to mrzí, protože svého přítele velmi miluji a nechci, aby toto byl důvod pro rozchod. Za kterékoli doporučení a rady budu velice vděčná. Díky!
Dobrý den, doporučuji dohodnout se s přítelem zatím na nekoitálních aktivitách, tedy abyste spolu dělali jen to, co Vám vyhovuje. Zároveň bych doporučil vyhledat sexuologa, aby se zjistila příčina potíží. Může se jednat o nedostatečnou či špatně směřovanou předehru, dyspareunii, která by mohla mít i gynekologickou příčinu, nebo tzv. vaginismus, tedy psychogenní sexuální poruchu, ale jsou možné i další příčiny. Jenom velikost partnerova penisu by takovou roli hrát neměla, protože pochva je roztažitelný orgán (při porodu by jí měla projít dětská hlavička a žádný penis není větší). Protože při léčbě Vašich potíží by měl spolupracovat i Váš partner, bylo by dobře, aby byl ochoten také přijít.