MIR kolena

1 Počet odpovědí:
Dobry den prajem. Prosim vas pekne, mohli by ste mi vysvetlit vysledky z magnetickej rezonancie kolena? K lekarovi mam ist az o 2tyzdne a ja som tak netrpezliva aka je moja diagnoza. Dakujem.

Koleno pravé:
Technika vyšetrenia:
TSE T2 transversal
TSE T1 sagital
GE STIR sagital
SE T1 coronal
Popis vyšetrenia:
Kolaterálne ligg. intaktné, priebeh a signál. intenzita v norme, bez chorobných zmien.
PCL hyperangulované, signál. intenzita v norme, beztraumatických zmien.
Neostré kontúry femorálneho úponu ACL, s akcentáciou signálovej intenzity, v tranzverzálne vedených sekvenciách známky objmenej parciálnej až možnej subtotálnej ruptúry.
Oba menisky formované normálne, LM s primeranou signálovou intenzitou, ruptúra nepriekazná. Intrameniskálna rupt. na peroférii ZR MM gr. I.-II.
Patella alta, typ Wiberg I., patellárna a trochleárna chrupavka bez chorobných zmien.
Maloobjmeová náplň suprapatelárnej burzy a mediopatelárnej pliky.
Lig. patellae proprium, distálna časť šľachy m. QF v zachytenom rozsahu a retinacula s primeranou štruktúrou a signálovou intenzitou, kotinuita zachovaná.
Hoffovo teleso edematózne presiaknuté infrapatelárne.
Popliteálna krajina bez patologických ložiskových zmien.
Difúzne nehomogénne akcentovaná signálová intenzita kostnej drene meta a diafýz femuru a tibie v zachytenom rozsahu v STIR sekvencii, benígnej morfológie - suponujem reaktívne zmeny - rekonverzia /nikotinizmus, habitus, anémia.../.
Inak skelet a chrupavky bez patolog. zmien.
Dobrý den, za opožděnou odpověď se omlouvám. Magnetická rezonance sama o sobě nedokáže stanovit beze zbytku klinickou diagnózu. Vždy je třeba znát klinický nález na kolenním kloubu, anamnézu a obtíže pacienta. Vyšetření je zatíženo možnou nepřesností danou nedokonalostí přístroje či subjektivním hodnocením radiologa. Takže jednoznačnou odpověď vám dát nemohu, aniž bych vás vyšetřil. S pozdravem dr. Dobiáš