Manželka neustále uklízí. Nikdy sa nevojdem do jej vzorca na čistotu. Ako jej pomocť ?

1 Počet odpovědí:
Manželka neustále uklízí. Nikdy sa nevojdem do jej vzorca na čistotu. Ako jej pomocť ?
Zkuste zjistit, co přesně pro manželku znamená čistota a jak často preferuje uklízení. Čistota může být pro vaši manželku způsobem, jak se se vyhnout stresu a mít to pod kontrolou. To může vyžadovat empatii a porozumění z vaší strany. Otevřeně s ní mluvte o její potřebě čistoty a jak to ovlivňuje váš život. Mějte na paměti, že je důležité komunikovat své pocity bez obviňování. Společně si stanovte pravidla pro uklízení, která jsou pro oba přijatelná. Například, můžete se dohodnout, že o víkendech bude uklízení minimální, nebo že určité úkoly budete mít ve svých rukou vy. Pokud se její nutkání uklízet stává obsesivní a brání v každodenním životě, může být pro ní vhodné vyhledat pomoc odborníka. Psycholog nebo terapeut může vaší manželce pomoci identifikovat příčiny tohoto chování a nabídnout strategie k lepšímu zvládání těchto stavů.