Mám velké problémy se spánkem.Po příchodu ze zaměstnání-pracuji jako zdravotní sestra-okamžitě usínám,v jakékoliv poloze.Obávám se,že jde o tzv. únavový syndrom.Trpím depresemi,antidepresiva nepomáhají.Setkkání s psychoterapeuty taky nebylo příliš úspěšné,,,
Dobrý den,
velmi obecně se dá říct, že lidé, pracující v pomáhající profesi, jako třeba vy, mívají na prvním místě zájem o druhého člověka před naplňování svých vlastních potřeb. Určitě bych Vám doporučila terapii, už jen pro to, že by to byl váš prostor, pro vaše prožívání a potřeby.
Přeji hodně štěstí!
Markéta Řeřichová
Zveme vás na návštěvu: - 800 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

 Jakub Tenčl
Jakub Tenčl
Psychoterapeut
Praha
Dobrý den, antidepresiva mohou vyvolat příznaky únavy jako součást vedlejších účinků, proto, pokud je stále uživáte, je vhodné se v takové situaci poradit se svým lékařem. Jedním z nejčastějších reziduálních symptomů částečně vyřešené deprese je únava. Pokud již několik měsíců neužíváte antidepresiva pak může být užitečné si vybudovat funkční přesvědčení, které Vám pomůže vidět svět jinýma očima, to je možné v hypnóze. Vzhledem k tomu, že hypnoterapie je komplementární metoda, proto je vhodné využít současně kognitivní behaviorální terapii nebo jiný směr psychoterapie. S přáním všeho dobrého, Jakub Tenčl

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.