Krátkodobá rovnátka

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane doktore,

mám takový problém - nosila jsem rovnátka 2,5 roku . Horní i dolní čelist. K sundání rovnátek došlo po dlouhé době, kdy jsem je stále nosila, ale výsledek nebyl vidět.Paní doktorka mi řekla, že mám zuby srovnané ačkoliv já sama jsem viděla, že dvojka nahoře potřebuje ještě víc otočit. Nyní začala horní dvojka rotovat a vytlačuje i jedničku. Nyní asi 1-2mm .Potřebovala bych srovnat , ale nějak rychle 2-3 měsíce. Víc už po mé zkušenosti asi nedám.....Děkuju moc za informaci , zda by jste byl ochoten se mnou řešit krátkodobé nošení rovnátek. Vím, že to existuje, kolegyně v Olomouci nosila rovnátka a když se ji začaly zuby posunovat. nasadila ji ortodontistka rovnátka na 3 měsíce. Jsem z toho nešťastná, protože to je estetická záležitost.
děkuji moc
Dobrý den,
mrzí mne, že s tím máte takové trápení. Délka léčby záleží na rozsahu problému, na rovnátkách, které si vyberete, a zda zvolíme některý z postupů zrychlené ortodoncie. Existují i rovnátka, která pacienta prakticky neobtěžuji a není tak velký důvod spěchat.
S pozdravem
Tomáš Hanzelka
Ortovize.cz