Již rok se trápit se spánkem. Celou noc set obracím se strany na stranu a během dne set cítím únavene a navečer se mi chce spat. Obvodní lékař mi napsal neurol ale bez výsledku. Můžete me poradit nebo na koho se obrátit. Děkuji pěkně.
Pavel Szotkowski
Pavel Szotkowski
Brno
Můžete si vybrat jednu ze dvou cest nebo i jejich kombinaci: 1. Kontaktujte psychiatra, doporučí Vám vhodnější léky. Neurol není vhodný pro dlouhodobou léčbu nespavosti, při jeho užívání vzniká riziko závislosti. 2. Navštivte psychologa/psychoterapeuta a začněte hledat a řešit, co Vám nedá spát. Za nespavostí mohou stát věci, které vás tíží nebo zneklidňují. Dále Vám doporučuji držet se zásad spánkové hygieny, najdete je hned na prvním odkazu v googlu po zadání hesla: "pravidla spánkové hygieny".

Erika Benická
Erika Benická
Praha
Dobrý den. Pokud si píšete o radu, řeknu vám stručně : najdete si psychologa, který se věnuji psychoterapii. Na druhý dotaz odpovím taky stručně : Můžete se objednat u mně. I když jsem momentálně hodně vytížená, ráda vám najdu termín a objednám vás.

Renata Luxová
Renata Luxová
Kladno
Dobrý den. Pokud máme problémy se spánkem, často je to proto, že nás aktuálně v životě něco trápí. Než to řešit Neurolem, bylo by dobré vyřešit své starosti, problémy a stres z nich pramenící. Pokud jste z okolí Kladna, můžeme se domluvit na konzultaci a vše probrat. Držím palce.

Katarína Durkáčová
Katarína Durkáčová
Brno
Dobrý den, pokud Vám nezabral Neurol, je možné vyzkoušet jinou medikaci, kterou Vám může znovu předepsat i praktický lékař, případně je možné obrátit se na psychiatra. Léky na spaní rychle zabírají, ale nejsou dlouhodobým řešením, protože sebou nesou riziko vzniku tolerance a závislosti. Z mých zkušeností plyne, že spánku často brání problémy, které se do mysli začnou vkrádat právě s nástupem noci a brání usnutí. V těchto případech pomáhá krátká psychoterapie, která má sice pomalejší nástup, ale dlouhodobý účinek. Jako ideální tedy vnímám kombinaci obou přístupů. Přeji ať je Vám brzy líp!

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se