Je nutné vyjmout ušní implantát a tím pádem ztratit sluch?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Ráda bych se vás zeptala a poprosila vás o pomoc s problémem, který je pro mě dost citelný. Byla jsem operována kvůli pozvolné ztrátě sluchu 50% a po operaci ztráta sluchu na 87% - zvolili ušní implantát - stapedoplastika. Operace se nepovedla v Uherskohradišťské nemocnici. Narušený rovnovážný aparát a porušené nervy v uchu. Chtějí mi provést odebrání implantátu zkrz rovnovážný aparát. Prý ho to narušuje, a tím pádem mě čeká úplná ztráta sluchu. Děkuji předem za vaši pomoc....
Vážená paní , dle Vašich slov při stapedopastice došlo k narušení rovnovážného aparátu.Impantát je tudíž nutné odstranit, vzhledem k tomu,že je porušen rovnovážný aparát. Důležité pro Vás je , zdali druhé ucho je v pořádku,zda-li na něho dobře slyšíte. Pokud by bylo u Vás postižení obou uší na úroveň hluchoty,či težké percepční nedoslýchavosti, přicházel by v úvahu kochleární implantát, jenž umí operovat ve FN u sv. Anny v Brně.
S pozdravem MUDr. Pavel Ovísek