jak léčit artrozu kloubu palce?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 49 let a vloni na jaře jsem byla ambulantně u lékaře, protože mne pořád bolel kloub palce na levé ruce. Diagnostikovali mi artrozu kloubu palce levé ruky, Tehdy jsem dostala obstřik, ale musím říct, že zákrok nebyl příjemný a navíc úleva nepřišla hned, je pravda, že pak jsem bolest cca 3 měsíce necítila, ale pak se vše znovu vrátilo do původního stavu. Nechce se mi ale každý čtvrtrok absolvovat nepříjemné obstřiky, proto prosím existuje ještě možnost léčby? Děkuji za odpověď
Dobrý den, samozřejmě že existuje, degenerativní postižení (artróza) se léčí medikamenty, dále lze použít RHB techniky a rovněž i ortézování. V případě přetrvávajících obtíží je možné i operační řešení. Vhodné by bylo vyhledat specialistu v chirurgii ruky a zápěstí v místě bydliště a domluvit se na vyšetření.
S pozdravem Zlatohlavý