Hormonální nerovnováha

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v 17 letech jsem si nechala předepsat antikoncepci (yadine, poté jeanine), kterou jsem brala dohromady pouze půl roku, jelikož jsem u obou pociťovala nežádoucí účinky tzn. zadržování tekutiny, změny sexuální touhy, změny poševní sekrece, změny tělesné váhy, pocení + křeče, migrény, vypadávání vlasů, bolestivá menstruace atd. Po vysazení jsem čekala, že se postupem času vše urovná. Nyní je mi 22 let a přetrvává u mě velice nízký zájem o sex, poševní suchost a návaly horka s čímž jsem ve srovnání se stavem před braním antikoncepce neměla žádný problém. Ještě upozorňuji, že ani v době při braní antikoncepce ani dosud jsem dlouhodobě neužívala a neužívám žádné léky. Chtěla jsem se tedy zeptat zda se může jednat o hormonální nerovnováhu konkrétně o nízkou hladinu estrogenu nebo něco jiného. Zda se hladina hormonů dá zjistit z krve přímo na gynekologii a v případě potvrzení, jak se nerovnováha řeší?

Predem děkuji za odpověd
Pěkný den
Nízká hladina estrogenu se dá zjistit vyšetřením z krve, obvykle 2.-.5. den cyklu. V případě nízké hladiny estrogenů se řeší substitucí.