Bolest po gynekologickem vysetreni

1 Počet odpovědí:
Dobry den, prosím o radu. Mam problem - pred 10 dny jsem byla na preventivni prohlidce u noveho lekare na gynekologii, puvodni doktorka uz tam, kde pusobila, neordinuje. Vysetreni a odber byl bolestivejsi nez u me puvodni lekarky, ale rikala jsem si, ze to je tim, ze je to muz, ma vetsi ruce atd. Po par hodinach od prichodu domu me rozbolelo dost bricho, to se pak zlepsilo. Ale hlavne me zacalo bolet uvnitr. Dr. nemohl velmi dlouho najit vnitrnim utz vajecniky a hybal s nim vsude mozne, ruzne do stran a myslim, ze to mam diky tomu podrazdene.
Pred vysetrenim me to nebolelo, mela jsem jen delsi dobu problem s bolesti v podbrisku, brala jsem dvoje atb, byla na urologii na vysetreni.
Ted to boli jako namozene a vysusena sliznice /hlavne po sprchovani - jen cistou vodou/ a pocit jakoby na curani, i kdyz jsem byla.
V lekarne mi poradili manosu a lichorerisnici, ze pokud podrazdil mocove cesty, tak by se to melo zlepsit, kdyz predtim jsem s nimi byla nemocna.
Bojim se jit znovu na gynekologii i k jinemu lekari kvuli vysetreni, ze me to rozboli tak hodne jako pred tydnem. Mohli by me vysetrit bez vnitrniho utz a zrcadel, bojim se, ze se to tim jeste vic podrazdi?
Jsem objednana na urologii na sono, ale nevim, jestli mi tam s tim poradi. Na urologii me objednali, protoze si gynekolog mysli, ze pobolivani v podbrisku je z mocovych cest.
Nevim, zda jit na gynekologii nebo urologii.
Dekuji za pomoc.
Dobrý den, už jsem odpovídal, ale nevím, zda mail v pořádku odešel. Pokud ano, tak se omlouvám za opakování se, ale jen stručně.
Určitě nemohlo dojít gynekologickým vyšetřením k nějakým potížím, které popisujete. To jestli lékař mohl nebo nemohl nalézt vaječníky je celkem nepodstatné pro potíže, co uvádíte. Vypadají jako potíže po opakované léčbě antibiotiky-což vede k střevním a močovým potížím -.ATB totiž mohou zničit i střevní a poševní floru, která nám pomáhá, střevní potíže pak vedou ke snížení imunity a snížení laktobacila v pochvě pak k poševním infekcím, pocitům vysušení svědění apod. Doporučuji se dohodnout u gynekologa na odběru poševní kultivaci a taktéž přinést sterilní moč na vyš. - to Vám v ordinaci jistě udělají a pak podle nálezu event. přeléčit. Stále jsem ale nepochopil, jak jste mohla mít dvoje antibiotika, aniž Vám někdo udělal kultivaci, případně další vyšetření. Pokud se vaše potíže nevyřeší, ještě se mi ozvěte. S pozdravem MUDr.Luděk Fiala, MBA