Hledám terapeuta se zkušenostmi a dobrými výsledky s tématem perfekcionismu a neúměrně vysokým nárokům na sebe a rodinu, sklony k negativní reakci na náhlou změnu a v tomto světle viděný přístup k výchově dvou dětí (6 a 9 let).
z vaší zprávy je cítit, že byste rád(a) zkusil(a) věci dělat jinak, spíše s lehkostí než pod tlakem na dokonalost. Zkušenosti s podobnou tematikou u klientů (resp. klientek, obvykle jde o maminky) mám, posouzení spokojenosti ale nechávám na nich :) , ačkoli samozřejmě rozumím vaší potřebě najít kvalitního psychologa. Můžete se mi ozvat na mail rubesova.anna@gmail.com, pokud byste chtěl(a) zkusit, zda by vám můj přístup vyhovoval. Ráda vás poznám!

Dobrý den, Váš plán na změnu v životě je srozumitelný, ve své praxi se s dopadem "vysoko nastavené laťky" pro zdraví člověka, pro jeho partnerské či rodinné vztahy, setkávám. V našem zařízení Hnízdo zdraví jde o časté téma našich klientů a pacientů. Je-li pro Vás dostupná k návštěvě Praha, zkuste navštívit naše webové stránky. Cením si Vašeho rozhodnutí ke změně ve Vašem životě a držím Vám palce. S pozdravem Pavel Pelikán
Dobrý den, ráda bych ocenila vaši snahu hledat pomoc pro sebe a tím (pravděpodobně) také pro vaše děti. Možná už z vašeho dotazu cítím jak moc je to vás důležité mít "terapeuta s dobrými výsledky".... nevím jestli splňuji váš požadavek, ale s klientkami, které řeší podobná témata pracuji často...a ráda. Budete-li mít chuť, můžeme se sejít. Přeji vám hodně sil a trpělivosti. Mirka Flemrová
Dobrý den, z formulace Vašeho dotazu mám dojem (může být samozřejmě nesprávný), že by ve Vašich potížích mohlo hrát roli i mimořádně vysoké intelektové nadání, s ním se perfekcionismus a potíže s flexibilitou (vysoká nejistota) často pojí (ale samozřejmě perfekcionismus i nechuť ke změnám najdeme i u lidí, kteří mají obvyklou míru nadání). To je jedna poznámka k úvaze. Ne, že by to vedlo k jiným typům práce s Vámi, ale může to leckteré potíže vysvětlit a přinést úlevu. Druhá poznámka souvisí s tím, že zmiňujete perfekcionismus a zároveň touhu po jistých výsledcích - to na mě působí jako potřeba mít výsledky rychle. Může se stát, že byste se tímto dostal/a do pasti, protože změna, kterou chcete a potřebujete, může být pomalejší, než byste si přál/a, a Váš perfekcionismus může vést k tomu, že sám/sama před sebou budete znehodnocovat výsledky, převládne nespokojenost a výsledně hodíte flintu do žita dřív, než by vůbec bylo reálné nějaké změny vidět. Ať už si vyberete kohokoliv, doporučuju trpělivost a cíleně se oceňovat za každou, byť jen maličkou změnu, která se podaří třeba i jen jednou - jen tak budou moct změny postupně zakořenit a stát se vaší novou realitou. Dosáhnout změny v chování je mravenčí práce, a to už vůbec nemluvím o změnách v prožívání. Já osobně věřím spíš na změny v chování a změnu postoje k prožívání - jeho přijetí s větší laskavostí sám k sobě.

Odborníci

Dušan Gregor